Kam na výlet: Květná zahrada Kroměříž

Pokud sledujete můj instagram @HonzíkLací, tak jste zaregistrovali můj pobyt v Kroměříži, který jsem si parádně užil a samozřejmě ho využil k návštěvě mnoha památek a zajímavých míst města. Jedním takovým místem byla Květná zahrada, která je za mě to nejkrásnější místo ve městě a byla by škoda ho nenavštívit.

Kroměřížská Květná zahrada, známá též pod názvem Libosad, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. Dnes je prakticky jediným představitelem takto komponovaného celku v Evropě. Květnou zahradu nechal vybudovat v druhé polovině 17. století olomoucký biskup Karel z Lichtensteinu-Castelkorna. První fáze výstavby, jež představila hlavní část zahrady, proběhla mezi lety 1665–1675. Druhá, doplňující, v průběhu osmdesátých let 17. století. Zahajovací práce řídil italský architekt Filiberto Luchese, po jehož smrti se úkolu zhostil jeho mladší kolega a spolupracovník Giovanni Pietro Tencalla. Květná zahrada byla spolu s Podzámeckou zahradou a zámkem v Kroměříži v roce 1998 zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Více asi k tomuto krásnému místu netřeba dodávat. Fotky v článku mluví za své. Do zahrad platí vstupné, pro dospělé bez průvodce 110 korun, což za tu cenu opravdu stojí. Všechny ostatní informace o zahradě najdete na jejich webových stránkách. Klikni TADY.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *