Krásy Jižních Čech: Český Krumlov

Je to asi měsíc, co jsem se po dlouhé době vypravil do Krumlova. Jak na výlet, tak i na rychlou návštěvu za strejdou a babičkou, kteří v Krumlově žijí. Po měsíci jsem se konečně dokopal k sepsání článku, který jsem sliboval na Instagramu.

Český Krumlov najdete na jihozápadě, asi 20 kilometrů od Českých Budějovic. Český Krumlov je známý hlavně díky nádhernému zámku, ve kterém najdete otáčivé hlediště. (Druhé otáčivé hlediště najdete v Týně nad Vltavou, o kterém jsem psal TADY) A také je to díky Vltavě, oblíbené město vodáků. Jelikož je Krumlov vystaven v podhůří Šumavy, je často nazýván, jako branou Šumavy.

Abych pravdu řekl, tak mi Krumlov v největším náporu turistů, připomíná docela Prahu. A to svými rozkošnými uličkami, všudypřítomnými pouličními umělci, předraženými restauracemi a kavárnami, hotely a spoustou obchůdků s nejrůznějšími upomínkovými předměty a cetkami.

Jak už jsem ale napsal, tak asi nejhezčím místem z celého Krumlova, je zámek. Zámek je obrovský komplex, který můžete projít. Hned u vstupu do hlavní brány zámku je příkop, kde uvidíte medvědy, které se jistě budou líbit dětem. Celý zámek má potom několik bran a nádvoří. Dělí se na dolní a horní hrad. Když je projdete, ocitnete se na vysokém plášťovém mostu, který spojuje zámek s Jelení a zámeckou zahradou. Navíc je z tohoto mostu výhled na celou historickou část města Krumlov. V zahradách zámku najdete mimo jiné i otáčivé hlediště.

V Krumlově ale najdete i další krásné památky a dobové stavby. Jako například Renesanční radnici, kašnu s morovým sloupem na náměstí. Gotický trojlodní kostel sv. Víta, nebo Krčínův dům.

Pokud se do Krumlova chystáte, tak věřte, že je na co se dívat a co objevovat. A pokud znáte známou hlášku z filmu Slunce seno… tak věřte, že nikde to není tak krásné jako v Krumlově.

 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *