Kam na výlet: Rozhledna Karasín

Protože jsem uplynulý víkend strávil na pomezí Vysočiny a Moravy, tak pro vás mám pár tipů na výlet. Jedním z nich je rozhledna Karasín. Rozhlednu a přilehlou sjezdovku najdete nedaleko Bystřice nad Pernštejnem v malé obci Karasín. Hned u rozhledny je velké parkoviště, takže se nemusíte bát výšlapu do prudkého kopce, proti své vůli. Přímo v budově rozhledny najdete kiosek s občerstvením a toaletami, což využijete jak po výšlapu na rozhlednu, tak i při lyžování. Vstup na rozhlednu je zpoplatněn deseti korunami. Ovšem pouze pokud se nahlásíte v kiosku. Ten má otevřeno do 17 hodin a pak je rozhledna volně přístupná do 19 hodin.

Rozhledna se tyčí 707 metrů nad mořem, nedaleko vodní nádrže Vír. Na ochoz rozhledny ve výšce 30 metrů nad zemí vede 128 schodů. Rozhledna byla otevřena 25.května 2002. Z ochozu můžete vidět rozhledny Babylon, Horní les, Milenka a Babí lom. Z měst a obcí je viditelná Bystřice nad Pernštejnem, Vítochov s krásným kostelíkem a hrad Zubštejn.

Rozhledna je otevřena každý den od 9:00 do 19:00. Občerstvení u rozhledny je otevřeno o prázdninách každý den od 10:00 do 17:00, při špatném počasí se občerstvení zavírá.

 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *