Sloupek (8): Tepláková souprava

Je tomu možná rok i více, co se u nás rozmohlo nošení tepláků do společnosti. Nemohu zrovna tvrdit, že bych byl této podivuhodné módy příznivcem. Pravdou je, že některé tepláky, mnohdy jako tepláky nevypadají a některým chlapcům (po dívkách se málokdy otáčím) sluší. Nicméně je to pro mě stejně strašné téma, jako ponožky v sandálech a jiné naše hříchy. Jelikož teď tráví Honzík hodně času na Náplavce a tak různě po městě, kde na něj útočí tepláky všude, musel to prostě ventilovat v dnešním sloupku.

Jak jsem ovšem už říkal, nejsem zrovna zastáncem této „módy“. Netvrdím, že nenosím tepláky. Doma si je občas také navléknu a jediné, kam v nich jdu, je k popelnicím před domem, vynést odpadky. I když jsem si nedávno koupil jedny z těch stylových, ve kterých bych se nemusel stydět do společnosti vyrazit. Víceméně jsem si na nošení tepláků u ostatních zvykl. Nevadí mi jít s kamarádem na pivo, i když má tepláky. Nevadí mi vysedávat na náplavce, kde na vás tepláky útočí ze všech stran. Ty stylové, a bohužel i ty, ve kterých bych nevynesl ani ty odpadky. Budiž. Nedávno jsem ovšem procházel kolem Národního Divadla, kde se lidé pomalu seskupovali u dveří a čekali na vpuštění dovnitř. Nestačil jsem se divit. Jako fakt? V teplákách do ND? Ještě ten den jsem si zjišťoval tedy dress code do ND a zjistil jsem, že to je v pořádku a v teplákách vás tam vpustí. Myslím, že je to celkem velkej nesmysl a průšvih. Připadá mi to jako zneuctění této naší památky. Navíc, ať je to jakékoliv divadlo, tak si myslím, že tepláky do něj nepatří. Ty patří domu. Vlastně si myslím, že ani na tu Náplavku nepatří. Cvičte si v tom třeba. Pochopím, když potkám ve městě v teplákovce nějakýho běžce. Ale jinak si to nechte na doma. Zajímavé zjištění pro mě bylo, když jsem navštívil jeden klub, kam jste tedy vpuštěni pouze se vstupenkou na pozvání a u vstupu se dohadoval jeden pár v teplákách s vyhazovačem, který je nechtěl vpustit dovnitř. Né proto, že by neměli pozvání, ale měli tepláky. Je tedy zajímavé, že si tepláky do Národního divadla pustíme, ale do klubu ne.

Závěrem bych tedy chtěl říct, že tepláky na mě NIKDY venku neuvidíte. Nosím všelijaký divný topíky, ale tepláky teda ne e. A někteří ti teplákovci by se měli zamyslet nad tím, jestli jsou opravdu ty tepláky opravdu nositelný do společnosti.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *