Sloupek (10): Mé hanebné tajemství

Jako většina lidí i já se považuji za docela vyspělého člověka. Občas si ovšem říkám, že tomu asi tak není. Někdy se sám sobě divím, co všechno mě dokáže v mojí mysli napadnout. Nad čím vším dokážu přemýšlet. Ve směs jsou to asi kraviny, které jsou pro mě často velmi důležité a dokážu si z nich v mysli vytvořit totálně divné, až skoro konspirační teorie. A právě z takových kravin, které se mi honí hlavou, většinou vznikají moje sloupky.

Jak už jsem říkal, tak se považuji za celkem vyspělého a všestranného člověka. Rád čtu, cokoliv. Miluji módu a umění. Miluji vaření, jídlo, cestopisné pořady. Ano navenek každý nějak působíme, něčím se vyznačujeme a jsme tak vnímáni okolím. Je to proto, že tak vnímáni být chceme. Vyspěle. Pravdou ale je, že každý máme nějaká svá malá tajemství, která nedáváme na odiv a odehrávají se pouze v našich domovech za zavřenými dveřmi. A proč je tomu tak? Protože máme strach, že budeme svým okolím souzeni. Má ovšem snad někdo právo posuzovat nás podle našeho vkusu?

A co že jsou pro Honzíka ta malá tajemství, kterými se nechlubí? Je jich mnoho a jistě vám nevypíšu všechny. Jak jistě víte, jsem blázen do Lady Gaga. Mám jí vytetovanou, vydal jsem o ní knížku, kreslím jeden portrét za druhým. Pokud jste si mysleli, že jsem blázen, tak vám třeba povím, že čas od času poslouchám všechna její cédéčka, ze skříně si na sebe vezmu megíny a cvičím si její choreografii. Co řeknete teď? Jsem blázen? Kdo také navštívil Honzíka, tak ví, že má vždy pro návštěvu navařeno, nebo alespoň napečeno. Ano dělá mi dobře, když mohu návštěvu dobře pohostit. Ale víte čím se Honzík stravuje když jse doma sám? Nedávno jsem si dělal smažené placky z kukuřičné mouky, vajíčka, vody a soli. Navrh jsem si kydnul tatarku a kečup. Tuhle skvělou pochoutku jsem si vzal k televizi, kde jsem sledoval Poštu pro tebe a při dojemných momentech jsem si placky přisoloval. Pošta pro tebe. Další věc, kterou se Honzík nechlubí. Alespoň ne před svými vrstevníky. Také mi spousta lidí říká, že vypadám navenek arogantně. Ano možná, ale ve skutečnosti přijde Honzík domů, pustí si nějaký romantický film a celý ho dokáže prořvat. Pod pojmem romantika si v mém případě můžete představit i Harryho Pottera. Ano i u toho dokáže Honzík vášnivě plakat. A teď si představte co se mnou dělá Titanic.

Takových svých malých tajemství mám mnoho a nechci je ventilovat ani tady. Jsou to tajemství, která chci mít pouze pro sebe, protože to jsou věci, kterými se vyznačuji a bez kterých bych to nebyl já. A jak jsem už psal, jde o strach z mého okolí. Nikdo přece nemusí vědět, co děláme za divné věci o samotě. Ač si myslím, že nemá nikdo právo nás posuzovat podle našeho vkusu.

Zajímalo by mě, jaká máte tajemství vy. Napište mi je dolu do komentáře, A pokud se za ně stydíte, napište mi je do mejlu. Třeba pak budu mít díky tomu námět na další sloupek. Nuže ten další vyjde příští čtvrtek. Takže pac a pusu :*

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *