Lady Gaga – The Fame Ball (7)

V březnu 2009 podnikla Lady Gaga další krok na své cestě ke světové nadvládě. Rozjela svoje úplně první samostatné turné ,,The Fame Ball“. A i když jí zbožňovala spíše Evropa a hlavně Británie, zahájila turné ve Spojených státech.

Ač nepatřila ve státech mezi (zatím) oblíbenou, spíše divnou zpěvačku, našlo se mnoho lidí, kteří chtěli tu novou senzaci spatřit na vlastní oči. Hned po zahájení prodeje vstupenek se do rozpisu musela přidávat další města a haly. V tu chvíli nebylo těch lidí mnoho, bylo jich obrovsky mnoho.

Gaga svou první šňůru nevnímala jako koncertní turné, nýbrž spíš jako přehlídku svého performačního umění. ,,Bude to jako procházka zpátky časem do New Yorku kolem roku 1974. Ve vstupních halách výtvarná instalace, DJ roztáčí vaše oblíbené staré pecky a potom se na jevišti rozpoutá ta nejvíc zneklidňující podívaná, jakou jste kdy viděli.“ Řekla Zprávám MTV.

Nějakou dobu hrála druhé housle na koncertech jiných skupin a teď se nemohla dočkat, až vstane na jejich místě. A Lady Gaga nebyla žádná troškařka. Připravila hned tři různé verze vystoupení do různě velikých hal a klubů v nichž měla vystoupit.

Celou podívanou zahajovalo video s názvem ,,The Heart“ (Srdce), kde se Lady Gaga objevuje v roli Candy Warholové, obléká se na koncert a oznamuje: ,,Já jsem Lady Gaga a tohle je můj Haus.“ Na konci se objeví exploze plamenů, plátno padá a odhaluje umělkyni s doprovodnými tanečníky. Ta se vrhá do písničky ,,Paparazzi“. Plátno se v průběhu koncertu rozsvěcuje ještě několikrát  opět s Gaga v roli Candy. Kostýmy překonávají všechna očekávání. Na jevišti jsou vidět černé futuristické uniformy geometrických tvarů i úbory z umělé hmoty, zdobené flitry.

Recenze  byly poněkud smíšené, ale ve směs převažovaly ty pozitivní. Publikum jí milovalo, a to bylo hlavní. Premiéra jejího turné se vydařila perfektně.

Dalším singlem, který vyšel, ve Velké Británii v pořadí třetí a v Americe čtvrtý, byl ,,Paparazzi“. Původně měl vyjít napřed Love Game, ten byl ovšem prozatím zavržen, neboť video k Paparazzi začalo unikat na internet. Singl byl vypuštěn už o několik týdnů dříve, a to 6. července. Ve spojených státech vyšel singel ,,Papparazzi“ v září 2009 a v hitparádě se vyšplhala na šestou příčku. Tím se Gaga zařadila mezi Christinu Aguileru, Beyoncé a Fergie, kterým se zatím jako jediným podařilo zabodovat v Top 10 Billboardu se čtyřmi singly ze svého debutového alba.

Lady Gaga si začínala užívat na festivalech, které objížděla, Do toho jela Gaga své první turné. Léto probíhalo perfektně. Gaga pravidelně zásobovala své fanoušky na twitteru čerstvými informaci o svém pohybu a snad o všem, co se jí honilo hlavou. Jedna ze zpráv zněla: ,, Pravda je taková, že v každé minutě dne umírám, jedině s vámi na jevišti se znovu k životu probírám.“ Gaga si všechno sice užívala plnými doušky, ale i ona už vypadala přetaženě. ,,Kdyby mi někdo na začátku řekl, co sebou sláva přináší, tak si to možná rozmyslím. Už jsem zjistila, že mezi slávou a láskou si musíte vybrat. Někdy mi připadá, že mojí jedinou láskou jsou moji fanoušci.“ Povzbudit jí mohlo, že sklidila celkem devět nominací na MTV Music Awards. Stejný počet nominací dostala také Beyoncé.

Její turné stále pokračovalo. Fanoušci jí milovali. Turné zahrnovalo celkem sedmdesát koncertů v Americe, Evropě, Austrálii a Oceánii a v Asii. Nejdříve se skládalo ze dvanácti písniček, později byla vyřazena píseň ,,Space Cowboy“ a ,,Future Love“, která byla nahrazena písní ,,Brown Eyes“.  Nejvíce koncertů proběhlo samozřejmě v Anglii, kde jí zbožňovali. Koncertů po Anglii bylo celkem sedm. Vždy plně vyprodané. Turné začalo 12. března a skončilo 29. září 2009.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *