Lady Gaga – Sláva (5)

Leden 2009. Její singly i album jdou na dračku. Živá vystoupení jsou obrovsky populární. Publikum se jí nemůže nabažit a ona si užívá jeviště. Její popularitu snášeli i její rodiče i prarodiče, na které se samozřejmě média také lepila. Úspěch přitahuje pozornost. A počátkem roku Lady Gaga pozornost přitáhla opravdu velkou. Byla zrovna na turné s Pussycat Dolls (pro které mimochodem i skládala), když na jednom z koncertů prohlásila, jak si užívala pohled na své kolegyně v šatně jenom v kalhotkách. Už před tím se netajila kladnými výroky o bisexualitě a homosexualitě. A jelikož její sláva přitahovala i muže, kteří na ni stáli frontu a ona všechny odmítala, média začala stále více a více psát o její větší náklonosti k ženám. Lady Gaga to samozřejmě neřešila. Spíše to ještě více podporovala, když prohlásila, že jí baví sex více se ženou, než s mužem.

Svou slávu také podporovala i svými někdy opravdu bláznivými outfity. Někdy byly dost složitý a výtvarně komplikovaný a občas i velmi nepohodlný. Oblečení a móda vůbec byla její vášní. Peníze rozhazovala za korzety, spodní prádlo a riflové oděvy. Chtěla, aby byli všichni z jejího oblečení nadržení. Vůbec neřešila, když se po ulici procházela jenom v podprsence, sáčku, punčocháčích a to vše podtržené botami na obrovském podpadku a šíleným účesem. Jejím cílem bylo překvapovat. A to se jí dařilo. Publikum jí žralo.

Lady Gaga nebyla Stefani Germanotta, která si jen tak říkala. Byla prostě Lady Gaga, při všem co dělala a úplně všude. Celý její život se stal jedním velkým vystoupením. I když byla doma a šla jenom vynést pitomý odpadky, šla jako Lady Gaga. ,,Nejsem žádná holka obyčejných triček a džínů, a to ani doma na gauči ne.“  Lady Gaga věděla, že pokud chce, aby jí publikum vnímalo, jako dokonalou a profesionální star, musí podle toho taky vypadat. Jak na jevišti, tak i mimo ně.

Nad velikostí svého úspěchu, nad velikostí své popularity, žasla i sama Lady GaGa. Její sláva byla celosvětová i třeba, že její osobu chápe hlavně britské publikum, kde byla opravdu oblíbenou. Říká se, že skutečně úspěšní lidé se nikdy necítí být úspěšní, protože jakmile zdolají jeden vrchol, už hledají novou výzvu. Bylo jasné, že je to právě Lady Gaga. Je jasné, že hudební průmysl je nemilosrdný a je těžké se udržet na vrcholu, hlavně pro ženy, kterými je tento job přemnožen. Některým ženám se to přece podařilo (Madonna, ke které je Gaga často přirovnávána, P!NK, Katy Perry, Britney Spears, atd.) a Gaga si řekla, že tam chce patřit taky.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *