Lady Gaga – The Fame (3)

Gaga si na internetu začíná pomalu tvořit velmi slušnou fanouškovskou základnu. A to jen zřídkakdy se na webu zrodí umělec, nebo klip, jehož dopad by byl tak masivní, že přesáhne jeho hranice a zasáhne do jiných médií, jako jsou rádia, televize a noviny. Dokázala najít tu obtížnou rovnováhu, takže na své příznivce přes internet působí zároveň důvěrně i záhadně, jako kamarádka i jako tajemná a nedostižná hvězda.

Debutové album Lady GaGa The Fame vyšlo ve Spojených státech 19. srpna 2008. V několika příštích měsících si odbylo premiéru skoro ve všech zemích světa. Celá deska měla připravenou výbornou propagaci. Co jí hlavně podpořilo, byly dva vypuštěné singly před vydáním desky a k nim dva skvělé vydeoklipy. Jestli někdy nějaké hudební album dostalo příhodné jméno, pak to byla právě její deska The Fame. Ironický název, jímž Gaga vítala svou slávu a naopak se jí a celému světu vysmívala. ,,The Fame je o tom, jak si každý může připadat slavný“ vysvětlovala Gaga.  ,,Popkultura je umění. Nenávidět popkulturu neznamená, že nejste cool, a tak jsem jí přijala za svou a vy to všechno můžete slyšet na albu The Fame. Je to ale sdílená sláva. Chci vás všechny pozvat na večírek, chci, aby se lidi cítili součástí tohohle životního stylu.“ Deska zněla naprosto nadsoučasně, ale zároveň šmrncnutá glam rockem, ke kterému Gaga stále tíhla a vzešla z něho. Deska obsahovala, mimo Just Dance a Poker Face, skladby ,,Love Game“ (s onou diskotyčinkou a byl vydaný jako singel), ,,Paparazzi (vydaný jako singel, který je o tom zda se dá láska a sláva snášet), ,,Beatiful, Dirty, Rich“ (o drogovém období), ,,Boys, Boys, Boys“ (ta vzdává hold písničce ,,Girls, Girls, Girls“), ,,Eh, Eh“ (,,Nothing Else I Can Say“ o rozpadu vztahu), ,,Brown Eyes“ (Která je ispirována skupinou Queen). ,,I like It Rought“, ,,Starstruck“, ,,The Fame“, ,,Money Honey“, ,,Paper Gangsta“ a ,,Summerboy“.

Hudební kritici desku přijali velmi dobře. psali o ní, že zní jako hudební senzace. A byla to pravda. The Fame posluchače opravdu nadchlo. Album dosáhlo čtvrté příčky v žebříčku Billboard 200. V tanečním žebříčku Billboard Top Electronic Albums se vyšplhala na samotný vrchol, kde se s přestávkami držela celkem 40 týdnů. Celosvětově se alba prodalo osm milionů kopií. (do roku 2011)

Lady Gaga se svou deskou vystoupila v mnoha televizních pořadech. A několik skladeb zaznělo v roce 2009 i v pořadu Super drbna. Gaga měla vybudovanou už solidní celosvětovou fanouškovskou základnu, která se po vydání alba začala více a více zvětšovat. Lidé pomalu začali chápat, že tahle mladá dáma se nemůže podceňovat, a ani se nedá nechat přehlédnout.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *