Lady Gaga – Just Dance (1)

Pracovala jako servírka, hrála v kapele a přitom se živila tancováním ve varieté, byla závislá na kokainu a pařila v Lower East Side. To se změnilo. Dívka, která se dřív jmenovala Stefani Joanne Angelina Germanotta dnes slyší na jméno Lady Gaga. ,,Žiju a dýchám módou“ prohlašuje dnes Gaga. Dřív, známá jako studentka New York University, oblékaná v tričkách, teplácích a podobných sračkách. Klasická holka z předměstí, kamarádská a společenská. Jejím nejodvážnějším outfitem bylo vzít si rifle s kšandama. Malá Stefani si stejně jako dnes potrpěla na módu. Lásku k ní zdědila po matce, která si mohla dovolit prvotřídní šatník překypujících modelů od návrhářů zvučných jmen. Už od malička byla Stefani ovlivněna módou a vždy o sebe dbala. Už jako dítě se ráda předváděla (novou paní na hlídání nejednou doma přivítala úplně nahatá), bylo jasné, že roste pro slávu.

Stefani Germanota byla slušná dívka z italsko-americké rodiny. Svůj život nasměrovala k jedinému cíli. A to, že se stane popovou zpěvačkou. Opustila svůj domov, našla si malý byt v New Yorku a protloukala se na vlastní pěst. Peníze si vydělávala jako burleskní zpěvačka a tanečnice. Její rodiče si určitě nepředstavovali, že bude jejich starší dcera dělat takové věci, jako je skotačení u tyče. To ovšem nebylo to nejhorší. Stefani si začala ošklivě zahrávat s drogami. Sfetovaná se zavřela do svého bytu a svůj čas trávila líčením a vymýšlením účesů. Když to zašlo hodně daleko a sama si myslela že umře, napsala písničku Beatiful, Dirty, Rich. Jediný, kdo jí v tom všem dokázal zabránit byl její otec a láska k němu a matce. Slova ,,Kurvíš si život, holka“  která jí otec řekl si Stefani pamatuje dodnes.

Stefani skoncovala s drogama a začala se věnovat hudbě. Její hlavní povolání ovšem stále zůstává tancování. Tancovala se svou kamarádkou Lady Starlight. Stefani začala zpívat a hrát na klávesy s několika kapelami jako například SGBand (Stefani Germanota Band).

Postupem času se Stefani začala v hudbě protloukat stále víš. V roce 2005 vystoupila v talentové soutěži na jedné z New Yorských univerzit s písničkami Captivated a Electric Kiss. Kapela SGBand se v roce 2006 sice rozpadla, ale Stefaniny rodiče jí sháněli kluby, kde by mohla vystupovat. V devatenácti letech jí nabídnul smlouvu prezident hudebního vydavatelství Island Def Jam Music Group u jednoho ze svých labelů. Po pouhém čtvrt roce se Stefani ovšem zbavili. Než byla vyhozena navázala kontakt s producentem vystupujícím pod jménem RedOne. Byl to zlomový okamžik v její nastávající hvězdné kariéře. Hned první den, co se Stefani s RedOnem setkala, vymysleli písničku Boys, Boys,Boys. RedOne v ní viděl hvězdu a hned s ní začal spolupracovat. Hvězdou se stala hned po napsání hitu Just Dance, který napsala právě Stefani a RedOne.

 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *