Článek: Trendy Vánoce

Každý rok přijdou designéři z nějakými Vánočními trendy. Ať už s barvami, tvary světélek, nebo celkovým stylem. Letošní Vánoce by se měli vracet k původním romantickým a nostalgickým tradicím, na které jsme zvyklý. Je vidět, že některé trendy prost nestárnou.

Jak tedy na letošní trendy?

  • Na stromeček použijte slaměné ozdoby, sušené pomeranče a jablka. Taky můžete na stromek pověsit šišky, nebo ořechy. A v neposlední řadě nezapomeneme na perníčky, které stromek a byt krásně provoní. Vyštrachejte staré skleněné koule. Ke slaměným ozdobám se nejvíce hodí v červených barvách. Ač je letošní trendy barva Vánoc temně modrá, evokující noční oblohu. Světýlka na stromek použijte bílá a bez zbytečných a šílených blikaček.

  • Nejen recyklace udržitelná domácnost je velkým trendem. Na Vánoce obzvlášť. Vánoční dárky zkuste zabalit do obyčejného balícího papíru. Mimochodem radu jak na to jsem vám dával už v loňských Vánocích s Honzíkem. Návod s fotkami najdete TADY. A konečně se vám hodí za všechny ty roky nastřádaný použitý balící papír. Když ho letos zužitkujete, budete nejvíc trendy.

 

  • Zatímco Vánoce v uplynulých letech hýřily barvami a exotickými nápady, letos je tomu jinak. Celý svět se musel zastavit a taky uklidnit. Výsledkem jsou tradiční svátky inspirované rustikálním stylem nebo skandinávským designem. A nemusíte končit jen u dekorací nebo ozdob. Polozapomenuté tradice si také zaslouží pozornost, třeba lití olova nebo pouštění lodiček ze skořápek vlašských ořechů. Užijme si tak čas, který musíme trávit zavření doma.

 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *