Článek: Nákup pokojových rostlin

Pokojové rostliny si kupujte se stejným rozmyslem, jako ostatní vybavení domácnosti. Některé s vámi totiž budou mnohem déle, než neživé předměty.

Z vlastní zkušenosti bych vám poradil, že nejlepší je nakupovat rostliny v zahradnických centrech, kde mají nejlepší podmínky k pěstování rostlin. A také i největší výběr. V květinářstvích prodávají hrnkové rostliny také, ale obvykle nejí tak pestrý výběr rostlin a nemohou rostlinám zajistit vhodné pěstitelské podmínky. Nejednou jsem si z květinářství domů přinesl s rostlinou i škůdce.

 

Jak nakupovat:

  • Vždy zkontrolujte substrát. Suchý je známkou nedostatečné péče o rostlinu.
  • Vždy zvedněte květináč. Pokud odtokovými otvory prorůstají kořínky, znamená to, že rostlina už měla být dávno přesazena. Jemné kořínky nejsou známkou zanedbání, ale většinou toho, že rostlinu zalévali zdola, nebo pomocí savé podložky
  • Vždy kontrolujte tvar rostliny. Pokud je rostlina nepravidelně rostlá, nebo dole vyholená, vždy vyberte jinou.
  • Každá rostlina v obchodě by měla mít jmenovku a popis, jak se o ní starat.
  • Listy rostliny prohlížejte i z rubu a zaměřte se, zda není napadena škůdci, či nejeví známky choroby.
  • Pokud jsou rostliny zabalené v ochranném obalu, který nejde sundat, tak je nekupujte. Prodejci ochrannými obaly většinou maskují špatně rostlé rostliny, choroby, či plísně.
  • V zimě, kdy jsou mrazy, či v létě, kdy jsou největší horka, rostliny nekupujte. Může se sát, že rostlina prochladne, nebo naopak zažije šok v podobě horka a přestane růst, či úplně zahyne.

 

A to je z rychlokurzu o nakupování rostlin vše. Více článků najdete v rubrice Pokojovky a další rady a tipy na Instagramu @Pokojovka

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *