Lady Gaga: The Fame Monster (9)

 Strach ze špatného vztahu, z alkoholu, strach ze sexu, strach ze mě samé, z pravdy a také strach z obtěžování po telefonu. To jsou fóbie, o kterých se zpívá v písničkách na albu The Fame Monster. Samotné album vyšlo 18. listopadu 2009. V roce 2010 se stalo nejprodávanějším albem na světě, kdy se ho od vydání prodalo 5,9 milionu kopií.

Vydání alba The Fame Monster předcházelo odtajnění jeho výtvarného pojetí. Dokonalá byla hlavně fotografie Lady Gaga, která byla použita na obálku alba. Černobílá fotografie, Gaga vlasy jako helma se zastřiženou ofinou, připomínající jemná stébélka slámy. Gaga oblečená v latexové kápi s vycpanými rameny, jejíž límec si jednou rukou nadzvedává před obličejem. Fotografie působí velmi expresivně.

Podzim také přinesl oznámení jejího dalšího turné The Monster Ball Tour (Ples Příšer). Koncerty slibovaly velký a úchvatný zážitek. ,,Album The Fame Monster vyjde 96 hodin před živými koncerty a vy se budete muset za tu dobu našprtat všechny texty nových písniček, aby jste mohli zpívat se mnou“ Twettovala Lady Gaga.

Teď už patřila do elitního klubu a chystalo se další veliké oznámení. Tentokrát v podobě duetu s Beyoncé. Ty dvě byly v médiích mnohokrát označovány za rivalky a proto bylo dalším krokem spojit síly, aby předvedli, že do rivalek mají opravdu daleko. Spolupráce se opravdu vyplatila. Nazpívali spolu singl ,,Telephone.“ Dalším jejich společným počinem byla písnička ,,Video Phone“. Byla to spíš písnička Beyoncé a kritici jí odsuzovali za to, že do písničky zatahovala Lady Gaga. Byla to průměrná píseň a Beyoncé byla u všech považována za tu horší v písničce. Ze strany Beyoncé to byl velmi špatný tah.

Nicméně šlo zatím o jediný přešlap a stále se vzestupnou tendencí. Tvůrci sitcomu Super drbna jí chtěli do jedné ze svých epizod. Začleňovala se velmi dobře do gay komunity a svou práci milovala, ač byla někdy vytížená. Práce pro ni byla momentálně prvním posledním. Co jí na tom vadilo byla samota na turné.

Na albu The Fame Monster vyšlo osm písniček z toho čtyři singly.,,Bad Romance“ (pilotní singl alba), ,,Alejandro“ (inspirací pro napsání písničky byl strach ze sexu), ,,Monster“, ,,Speechless“,  ,, Dance  in the Dark“ (singl není tolik známý, protože k němu chybí videoklip), ,,Telephone“ (nazpívaná s Beyoncé), „So Happy I Could Die“ a písnička „Teeth“.

Její koncertní turné stále pokračovalo. Na jednom z koncertů se dozvěděla, že počet jejích prodaných alb je na hranici osmi milionů kopií. Řekli jí to její tanečníci a Gaga se na pódiu rozbrečela.

 

Příspěvek do knížky jednoho z fanoušků

Když někdo řekne Lady Gaga tak si hned představím, pro mě jako Little Monster, úžasného člověka se zlatým srdcem, úžasnou zpěvačku, bláznivou holku, dokonalou ženu, LGBT ikonu, módní ikonu (s nejúžasnějšími kostými), jednu z nejúspěšnějších žen na světě, nejlépe vychovanou holku. Je pro mě Královna a moje Mother. Little Monster jsem od roku 2009 kdy jsem slyšel Just Dance. Když začal The Born This Way Ball tak jsem se do ní zbláznil.Stefani pro mě horzně moc znamená, moc mi pomáhá, když poslouchám její písničky tak se cítím nejšťasnější a jsem jakoby mimo realitu. Jen já a ona. Taky mi změnila život érou BTW. Naučila mě tím že se mám mít rád takový jaký jsem a nedělat ze sebe něco co nejsem. Miluju ty chvíle kdy se zavřu do svého pokoje pustím si Stefani na maximum a skáču po pokoji.Miluju jí a myslím, že nikdy nepřestanu. PAWS UP!

 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *