Lady Gaga – Bad Romance (8)

Homosexuální muži tvořili její první (dnes největší) publikum ještě její tehdejší New Yorské klubové scény. Nadešel čas splacení dluhu. Vrhla se proto za boj pro práva homosexuálů. Milovali jí proto mnohem víc.

Mezitím Gaga také převzala cenu za nejvýznamnější ženu hudební branže. ,,Nikdy mě nenapadlo, že takhle lehce budu zařazena mezi největší hudební smetánku světa“ řekla Gaga při děkovné řeči.

Brzy potom se chystala uvést svůj další singl ,,Bad Romance.“ Skladba měla být pilotním singlem z jejího alba The Fame Monster. Bylo to rozšířené album The Fame o osm písniček. ,,Každá z nových písniček, představuje jednu příšeru, kterou jsem potkala na svých cestách po světě.“

Na internet unikla demonahrávka jejího singlu. Lady Gaga to na twitteru komentovala slovy: ,,Z uniklé verze mi krvácejí uši, počkejte si na finální verzi“ Počkat se jistě vyplatilo.

,,Bad Romance“ skladba i videoklip, byl zatím nejlepší prací Lady Gaga, kterou doposud vykonala. Skladba vyšla 28.října 2009.  Úryvek písně před vydáním zazpívala i v pořadu Saturday Night Live, kde vystupovala se songy ,,Poker Face“ a ,,Love Game“. Její písnička se stala masivním hitem. Byl to velmi chytlavý kousek, který ukazoval Gaga takovou jaká je. Narážel na její intelektuální stránku, nechyběla v ní ani vysoká móda, bláznivá zápletka ani bláznivější kostýmy. Všechno do sebe perfektně zapadalo.

Finální verze singlu měla svou premiéru během módní přehlídky Alexandra McQueena na pařížském týdnu módy. Chvíli na to byla představena i obálka singlu, kde Gaga v blond až bělostných vlasech zakrývá svou tvář kaštanově hnědou tkaninou. I tato obálka se stala velkým hitem. Kritici jásali jak nad obálkou, tak i nad samotným hitem. ,,Pokud jste měli pocit, že Lady Gaga bude pouhou mihotavou a pomíjivou hvězdičkou, tak vám melodie singlu ,,Bad Romace“ tyto představy pomůže rozptýlit!“ Psali kritici.

Celý děj klipu se točil kolem sexu, ruské mafie, prostituce, alkoholu, cigaret a všech možných slabin jednadvacátého století. Ukazovalo to, čím si musela diva projít, čím zaplatila, aby se stala slavnou. Při sledování tohoto videoklipu zkrátka musíte ocenit všechno, co Gaga přináší do popové hudby. Tahle písnička a klip působí na všechny vaše smysly a pomalu vás stahuje, než vás nevcucne. Ještě do nedávna byla Gaga obviňována z kopírování Madonny. Díky tomuto počinu byla ona tou, která byla kopírována ostatními hvězdami. Její vzhled začali kopírovat například hvězdy jako: Fergie, Rihanna, Beyoncé, Ke$ha a především Christina Aguilera, která si kdysi do Lady Gaga rýpla poznámkou: ,,Nejsem si jistá jestli je to chlap nebo ženská.“ Dnes jsou její klipy velmi ovlivněny Lady Gaga.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *