Článek: Fler, kreativní svět s nekreativními tvůrci – Místo, kam už nikdy víc

Nerad píšu negativní recenze na něco, nebo někoho. Co se prodejního místa Fler týče, mi to ale nedá a musím se podělit o svůj pocit a zkušenost.

Prodejní portál Fler nejspíš znají všichni a nemusím ho nijak blíže specifikovat. Ve zkratce se jedná o stránky pro malé a rukodělné prodejce, kteří se chtějí pochlubit svými výrobky a prodat je. Je to myšlenka dobrá, ale celý to má hned několik velkých MÍNUS. Sám jsem na Fleru působil několik let a po několikaleté zkušenosti, kdy mi byl dnes účet zrušen, bez udání jakéhokoliv vysvětlení a řádného důvodu, bych Fler nikomu nedoporučil. V následujících bodech vám zkusím popsat pár věcí, které jsou ony mínusové.

 

Nepřehledné uživatelské prostředí

Pokud se na Fler registrujete jako prodejce, tak se možná trochu zděsíte a osypete. Vaše uživatelské rozhraní, jakožto prodejci, se totiž změní v chaos. Čeká na vás asi milion „menu“, nekonečno vyplňování nesmyslných údajů. Stejně tak to platí pro přidávání nových produktů a výrobků, kdy vyplňujete snad nekonečno kategorií, ve kterých bych řekl, že má samotný Fler trochu nepořádek, protože jsou kategorie, které jsou totožné a naopak je mnoho zásadních kategorií, které chybí. Celé uživatelské rozhraní (a nejen to) bych přirovnal k jedné velké a nechutné BYROKRACII.

 

Přeprodávání zboží je sice ZAKÁZÁNO! Ale také podporováno.

Že si předchozí věta protiřečí? Ano, stejně jako celý Fler. Na Fleru je zakázáno přeprodávat zboží z druhé ruky, což je celkem logické, když je portál zaměřený na prodej rukodělných výrobků. Není ovšem vůbec žádná výjimka, že se s přeprodejci setkáte. Fler dělá to, že s prodejci zveřejňuje něco jako rozhovory, nebo vyzdvihuje nejlepší prodejce. Pokud se na tohle zaměříte, tak zjistíte, že se ve valné většině jedná právě o prodejce, kteří neprodávají své zboží, ale zboží nakoupené jinde a prodávané na Fleru. Často se jedná o prodejce s oblečením.

 

Pokud máte problém, jdete na černou listinu

Na Fleru je zakázáno psát své kontaktní údaje, či odkazy na své webové stránky. Je ovšem povoleno u svých výtvarných děl psát své jméno. Pokud se podíváte na mé pohlednice, které mám zde ve svém eshopu a měl jsem je i na Fleru, tak je na pohlednicích uvedeno mé jméno, ovšem jako webová stránka. Jelikož není vhodné na pohlednici, abych psal svůj podpis, tak mám uvedenou svou webovou stránku malým písmem zezadu pohlednice. A jelikož je mé umělecké jméno totožné s pojmenováním mojí webové stránky, tak v tom nevidím problém. Naopak jako umělec, mám právo označit svojí výtvarnou práci jakýmkoliv způsobem a je tedy diskutabilní zákaz, který Fler ve svých podmínkách uvádí. Tohoto označení na pohlednicích si všiml někdo z Fleru (takzvaný Fler šerif) a pohlednice mi byly z prodeje na Fleru smazány. Celé tohle vedlo posléze ke smazání mého účtu na Fleru.

Jednak bych chtěl upozornit na skutečnost (a upozorňoval jsem i administrátory), že jejich kontaktní formuláře nefungují a je takřka nemožné se s někým na Fleru spojit. Samozřejmě jsem chtěl diskutovat o stažení pohlednic z prodeje. Pracně jsem našel kontakty na administrátory webu prohledáváním googlu. Gólem tohohle všeho bylo, neadekvátní odůvodnění ze strany Fleru a následně jsem svými připomínkami asi urazil hrdost administrátorů  a ti mi začali lustrovat i ostatní produkty. BEZDŮVODNĚ. Například mi zmizel z prodeje obraz. Důvodem prý byla rozmazaná fotka a nebylo údajně poznat, co nabízím (LEŽ). Takto to pokračovalo další tři dny, kdy mi admini z Fleru vysloveně srali na hlavu a snažili se můj obchod potopit. Když jsem vznesl další námitku na jejich neadekvátní chování, tak mi byl účet prostě smazán. A to s odůvodněním opakovaného porušení pravidel na Fleru. Připomínám, že jsem na Fleru byl od roku 2011 a nikdy nebyl problém. Do doby, než jsem chtěl slušně diskutovat.

 

Nesmyslné provize Fleru a lživý údaj v podmínkách

Pokud se rozhodnete na Fleru prodávat, tak zjistíte, že si Fler bere provize z každého prodaného zboží. A to tak, že už když přidáváte na Fler zboží, tak vám naskočí konečná cena s provizí, kterou si Fler k vaší ceně přidá. Příklad: Prodával jsem jednu ze svých ilustrací za 495 korun. Konečná cena s provizí, kterou si přihodil Fler činila (tuším) 553 korun. Nechci nic říkat, ale je to sprostý. Chápu, že z něčeho Fler živ být musí, ale takovéto provize jsou celkem neadekvátní a troufnu si říct, že sprosté. Pochopil bych, že si budou z každého prodaného výrobku brát 5 korun. Už chápu, proč se Fler pyšní největšími obraty. Každopádně je tu jedna velká lež.

V podmínkách Fleru je uvedeno, že kupující při koupi zboží neplatí Fleru žádnou provizi. Lež jak Babylonská věž a víc to asi nemusím komentovat

 

A takových lží, chyb, nepravd a úpravách podmínek podle toho, jak se jim to hodí, bych našel na Fleru jistě mnoho. Tak nějak se jimi ale už nechci zabývat. Svoje srdíčko jsem si právě vylil a jsem spokojený. Ukřivděný, ale spokojený. Nehledě na to jsem jim tímto článkem prokázal dost velkou laskavost, protože i lživá reklama je reklama. A tak jim přeju, aby se klidně udusili všema prachama, které rejžují na prodejcích, kteří se snaží něco hezkého a užitečného tvořit. Myslím, že jednou přijde doba, kdy Fler svým jednáním narazí plnou parou do zdi, tak jako narazil Titanic do ledovce.

 

 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *