Krásy Jižních Čech: Stezka za Neznašovským kohoutem

Není to tak dávno, co jsem se přestěhoval a na Instagramu sdílel krásnou vyhlídku v Neznašově u Týna nad Vltavou. Později jsem se dozvěděl, že vyhlídka je jednou ze zastávek celé stezky. A tak jsem se rozhodl stezku zmapovat, napsat vám o ní a dát vám zase nový tip na výlet.

Nuže… Stezka nabízí krásnou procházku malebnou krajinou plnou kulturněhistorických i technických zajímavostí. Tvar trasy připomíná svým obrysem kohouta, který je erbovním znakem rodu Kořenských z Erbova. Celá procházka je potom dlouhá zhruba 5,5 kilometru.

Při stezce se nachází několik památek zapsaných na Ústředním seznamu kulturních památek ČR (např. rodinná hrobka hrabat Berchtoldů, židovský hřbitov, kostel Nejsvětější Trojice, mohyla na vrcholu Kořenské skály atd.). Milovníci přírody a krásné jihočeské krajiny ocení např. skalní vyhlídku na soutok Vltavy s Lužnicí, půvabné zastavení u rybníku Židovák či meditativní prostor u kaple sv. Anny v údolí Bohunického potoka. Návštěvníky spíše s technickým zaměřením třeba osloví technické zajímavosti, které stezka nabízí: vodní dílo Kořensko či zřícenina pivovaru s dochovanými zracími sklepy. Všechny podstatné informace jsou pak shrnuty na celkem 12 infotabulích, které návštěvníky informují nejen o historických, přírodních či technických zajímavostech, ale najdete zde i pověsti vztahující se k místům, jimiž stezka prochází.

Sdílej

1 thought on “Krásy Jižních Čech: Stezka za Neznašovským kohoutem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *