Krásy Jižních Čech: Dívčí Kámen

Minulý víkend jsem se byl konečně podívat na Dívčí kámen. Konečně proto, že jsem po návštěvě téhle zříceniny toužil už dlouho. A proto, že mě Dívčí Kámen přímo ohromil, rozhodl jsem se, že se s vámi o tuhle krásu podělím.

 

Gotický hrad Dívčí Kámen najdete na soutoku Křemžského potoka a řeky Vltavy. Monumentální zříceninu najdete na vysoké skále, uprostřed krásné přírody. A proto, že je příroda okolo hradu chráněna, je třeba si na Hrad dojít pěšky asi dva kilometry.

 

Hrad je jednou z nejrozsáhlejších a nejlépe dochovaných středověkých památek v Čechách. Nejen že je hrad obklopen krásnou přírodou, ale v blízkosti Hradu najdete evropský unikát v podobě Keltského oppida. Hrad byl založen roku 1349 rodem Rožmberků a týmž rodem i opuštěn roku 1506. Po 500 letech od opuštění, byl hrad přidán do Vlastnictví obce Křemže.

V prostorách hradu jsou pravidelně pořádány koncerty, historická, šermířská a divadelní představení a středověké trhy.Pod hradem naleznete malou hospůdku s občerstvením. Jelikož je Vltava rájem vodáků, tak si pamatujte, že v sezóně je zde plno. Nejen v hospůdce, ale i na hradě. Vstup do hradu je pro dospělé zpoplatněn šedesáti korunami, což za tu podívanou vážně stojí.

 Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *