Článek: Jak pěstovat skočec obecný
Skočec obecný je mohutná letnička ozdobná výraznými tmavými listy, která se nejčastěni uplatňuje jako solitéra v zahradách a parcích. Dospělý skočec může v dobrých podmínkách dorůstat do více jak čtyř metrů výšky a dokáže se pěkně rozkošatit i do šířky. POZOR JEDNÁ SE O NEJJEDOVATĚJŠÍ ROSTLINU SVĚTA.
Skočec je statná rostlina z čeledi pryšcovitých, o nichž je známo, že bílé mléko vytékající z poraněných míst dokáže způsobovat vyrážky, případně je přímo jedovaté. Rostliny nejsou útočné bytosti, tímto způsobem se brání proti predátorům. Seženete-li semena, z kterých budete skočec pěstovat, dejte pozor, aby se nedostaly do rukou dětem: požití pouhých pěti až sedmi může přivodit dítěti smrt, u dospělého člověka je to kolem patnácti až dvaceti semen.
Skočec vyžaduje slunné stanoviště, úrodnou půdu a dostatek živin. Semena si vysejete kolem poloviny dubna jednotlivě do květináčů, před výsevem je nechte přes noc nabobtnat a předpěstujete tak mladé rostliny. Aby se nevytáhly, budou potřebovat světlé místo (ne úpal – mladé rostliny jsou choulostivé). Pro dobu předpěstování udržujte rostlinám teplotu kolem patnácti až osmnácti stupňů. Ven je můžete vysazovat až koncem května, kdy už nejsou ranní mrazíky a půda je vyhřátá. Během května lze také vysévat skočec přímo na záhony, ale předpěstované sazenice rostou a prospívají lépe.
Místo pro výsadbu vyberte slunné a chráněné před větrem, který by mohl velké a objemné rostliny vyvracet. Skočec roste rychle, doslova před očima, má proto dost nároků na živiny a na vodu. Přísušky nesnáší, ve špatné suché půdě strádá, a přestože vyroste, bude připomínat rostlinného trpaslíka s bledými listy. Pravděpodobně ani nevykvete, ve vyhovujících podmínkách nejen kvete, ale i semena vyzrají.