Článek: Jak pěstovat kapradiny
Kapradiny se pěstují především pro půvabné vějířovité listy a jejich elegance zcela vyvažuje nepřítomnost květů. Většině kapradin vyhovuje stín, nebo polostín, což jsou podmínky, které jim lze snadno zajistit. Bohužel také vyžadují vysokou vlhkost vzduchu, která je ve většině místnostech domácnosti nedostatečná. Ačkoliv většina pokojových kapradin pochází z tropických oblastí a má ráda teplo, většina jich v místnosti s ústředním topením nepřežije, pokud nějakým způsobem nezvlhčíte vzduch.
Nenechte se napálit. Mnoho pokových rostlin je prodáváno jako kapradiny, ačkoli jimi nejsou. Například Vraneček, nebo mnohé druhy Asparágusů jsou prodávány jako kapradiny, přitom mezi ně nepatří.
Rozmnožování kapradin
Nejčastěji se množí dělením trsů, nebo odnožemi. Některé například vysílají do prostoru oddenkové výběžky (podobně jako Zelenec), jiné vytvářejí pacibulky, nebo dceřiné rostlinky na listech.
Vhodné kapradiny pro začátečníky
Většina Sleziníků se pěstuje snadněji než kapradiny s jemně členěnými listy. Asplenium Nidus má široké nedělené listy, které vyrůstají ze středové růžice, nebo hnízda a v místnosti roste poměrně dobře.
Cyrtomium Falcatum je vhodnou volbou pro toho, komu se zdá pěstování kapradin příliš náročné. Snese sušší vzduch a nevyžaduje takové teplo.
Nephrolepis Exaltata neboli Ledviník. Ledviníků je na trhu opět mnoho druhů. Liší se svou velikostí a délkou listů. Více o ledviníku ZDE v článku Moje pokojovky.
Další kapradinou, která patří mezi ty méně náročné na pěstování je rozhodně Pellaea Rotundifolia
Kapradiny vhodné pro zkušenější
Adiantum Capillus-Veneris vyžaduje jako většina Netíků velmi vlhký vzduch. Rostlinka je však velmi elegantní.
Platycerium Bifurcatum neboli Parožnatka pochází z Austrálie a na rozdíl od ostatních kapradin jí nevadí suchý vzduch.
Kapradiny náročné na pěstování