Podcast (5): Deprese

Tak vás vítám u nového podcastu. O depresích jsem otevřeně promluvil nejen na sociálních sítích, ale i v pár rozhovorech. Tím se stalo to, že se mě dost lidí na deprese ptá. Ono je dost těžké někomu ve zprávě napsat o tom, jak deprese vypadá a jak probíhá, proto jsem natočil tenhle podcast. Po natočení jsem samozřejmě zjistil, že jsem na pár věcí zapomněl. Ale i tak doufám, že vám přiblížím to, jak u mě deprese probíhá. A věřte, že není lehké o tom mluvit a navíc to zveřejnit.

 

album-art

Podcast ke stažení: Honzík Lací – Podcast (5): Deprese (staženo 126× )

Sdílej

1 thought on “Podcast (5): Deprese

 1. Zdravím,

  zajímavej podcast. Mrzí mě, čím sis prošel a procházíš. Sama se potýkám s depresemi a až kombinace šikovné psychiatričky, terapeutky a správné medikace se mi ulevilo alespoň na snesitelnou míru.

  Proč to ale píšu. Pátrej. Vystřídala jsem několik prášků. Teď jsem skončila na kombinaci Zoloftu a Valdoxanu. Xanax při těžkých atakách. První dva nijak neutlumují. Zabírají až po x týdnech a čistě tam, kde mají. Xanax už je tišící. Ale je potřeba zkoušet. S doktorkou jdeme cestou moderních antidepresiv. Tzn., že fungují na zpětném vychytávání serotoninu a vracení ho tam, kam patří, ale sám se nechytá. Zároveň dochází k opravě již narušených nervových center. Je to běh na dlouho trať, ale bez téhle počáteční pomoci bych tu už nejspíš nebyla a nebyla schopná dělat pokroky během terapie.

  Nedokážu si představit, jak je to náročný. Každý má jiné projevy, každý reaguje jinak. Nicméně jsem jen chtěla říct, že při správném lékařském postupu se dá najít cesta. Já si taky po prvních práškách řikala, že to nemá smysl, že mi takhle asi prostě musí bejt do konce života. Ale díky paní doktorce, jejímu osvětovému přístupu a snaze mě šetrně vrátit k žití se to podařilo.

  V mém okolí je spousta lidí, kteří museli měnit psychiatry, než našli někoho, kdo jim vyhovoval a našli společnou cestu. Věřím, že se to povede i tobě. Boj to bude asi vždycky, ale můžou se změnit poměry špatnejch a dobrejch chvil.

  Držím palce, ať se daří!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *