Vánoční DIY: Výroba svícnu na štědrovečerní stůl

 

Kdo z nás by se netěšil na Štědrovečerní večeři. Ta už se blíží! Konečně! Nazdobit štědrovečerní stůl, může být ovšem pro někoho velmi obtížné. Já jsem se leto rozhodl mít celé Vánoce v přírodním stylu. A to asi proto, že miluju vůni a rozmanitost přírody. A proto vám v tomhle článku ukážu, jak si vyrobíte lehko svícen na stůl, který bude nádhernou dominantou stolu a určitě splní svůj účel. Jinak bych chtěl zmínit, že jiná svíčka na svícku není náhoda, ale moje blbost, tak to omluvte 😀

 

Co budete potřebovat?

  • kus březového dřeva
  • svíčky
  • tavnou pistoli
  • mech, nebo větvičky
  • přírodní a jiné ozdůbky (skořice, hvězdičky, mašličky, sušené mandarinky, nebo limetky, šišky,…)
  • nůžky

 

1.

Jako první jsem si na svícen připevnil svíčky, abych věděl, jak budu mít svíčky na svícnu rozložené. Svíčky jsem si připevnil pomocí tavné pistole, ale můžete požít i hřebíčky bez hlavičky, které zatlučete do dřeva a svíčky na ně nasadíte.

   

 

2.

Jako druhý jsem si ke svícínku přilepil mech kolem svíček. Na všechno jsem požil tavnou pistoli. Když si mech nalepíte, tak ho můžete nůžkama lehce ostříhat do požadovaného tvaru.

 

3. 

A pak už na mech přilepíte ozoby podle vlastní fantazie. Já jsem zvolil všechno převážně přírodní věci.

    

 

Doufám, že se vám svícen podle mého návodu povede, a že se bude krásně vyjímat na vašem stole.Jenom bych vás chtěl upozornit, aby jste dbali na to, že je svícen vyrobený z přírodních a hořlavých věcí. Nikdy ho nenechávejte bez dohledu.

 

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *