Článek: Tipy na Vánoční dárky pro nastávající maminky

 

To že píšu tenhle článek není asi nic divného. Letošní rok se u mě totiž všechno točí snad jen kolem plinek, opruzenin, chrastítek, kojení, zvracení a takových věcí. Ano, vyzpovídal jsem svojí ségru, která má malou Emu, co by se tak mohlo hodit nastávájícím maminkám jako dárek. Sám vím, že mi několikrát říkala o spoustě věcí, který by si ráda koupila, nebo je od někoho dostala, protože co si budem, založit rodinu je v dnešní době celkem drahá “sranda”.

V tomhle článku jsem vám teda sepsal pár věcí, kterými by jste mohli potěšit třeba svojí kamarádku, nebo sestru, nebo jakoukoliv ženu ve vašem okolí, která čeká mimčo.

 

 

  1. Oblečení ANO I NE!

Jako první zmíním spíš to, co nekupovat. Oblečení pro miminko, je asi nejjednodužší věc, kterou lze koupit. Ale taky nejblbější. Moje ségra měla na Emu tolik hadrů, že jich spustu Emičce ani neoblíkla. Věřte, že oblečení dostane každá maminka. Dostane ho i třeba jako součást jiného dárku. Pokud chcete koupit oblečení, tak kupujte větší velikosti. Děti rostou rychle a postupem času dostává i maminka míň dárků. Naší Emě je skoro pět měsíců a moje ségra oblečení teď všechno kupuje. Takže pokud oblečení, tak větší třeba už na půl roční dítě. 🙂

 

2. Plinky, přebalovací podložky, vlhčené ubrousky

Věci, kterých je pořád nedostatek. Pokud se rozhodnete koupit plinky, tak vám doporučuju třeba velikost 2 nebo 3. Né všechny děti se rodí až tak malé a proto se některé děti do jedniček plínek nemusí vejít, nebo je nestihnou upotřebit. Pokud se nechcete pouštět do koupě plinek, myslím těch jednorázových, tak můžete koupit plinky látkové. Věřte, že ty upotřebí maminky taky. U vlhčených ubrousků a přebalovacích podložek, to žádná věda není.

 

3. Monitor dechu

Tohle není zrovna nejlevnější věc, ale je to věc, která je pro maminku hodně užitečná. Moje ségra monitor dechu sháněla z druhé ruky a co by za to dala, kdyby jí ho dal někdo třeba jako dárek. U tohodle dárku se ale ujistěte, že ho ovšem nebudete kupovat zbytečně.

 

4. Drogerie

I tady je spousta věcí, které by jste mohli koupit. Jedná se o mastičky na opruzeniny, olejíčky nejen pro mimčo, ale i třeba pro mamču na břicho, či bradavky. Podle mě nejsou špatným dárkem ani vložky na prsa.

 

5. Fotoalbum

Věřte, že každá ženská, která má první dítě fotí všechno. Vím to třeba zase od svojí tety, která má děti tři. První má nejvíc fotek. Ono to první dítě je tak trošku jako živá panenka ze který jste tak hotový, že si všechno zaznamenáváte.

 

6. Lehátko, hrazdička, ..

Dalšími užitečnými dárky je třeba lehátko do vany, které pořídíte za nějakou stovku, dvě. Taky maminka hojně využije i hrazdičku, na které jsou zavěšené hračky, pod kterou může svoje díťátko dát. A v neposlední řadě je to třeba kolotoč nad postýlku. Takový krásný dřevěný kolotoč nad postýlku jsem dával ségře třeba i já.

 

7. Hračky

Pokud máte ve svém okolí maminku, která čeká první miminko, tak bude ráda i za hračky, které jí pro miminko dáte. Ať už vás napadne cokoliv. Hraček pro miminka a děti všeobecně je dneska na trhu tolik, že je opravdu na výběr.

 

Doufám, že jste našli v tomhle článku nějakou dobrou inspiraci. Stejně tak jako u jiných dárků, tak i tady je třeba zapojit trochu svojí fantazii. Navíc si myslím, že je toho tolik, co se budoucím maminkám může hodit, že není těžké, něco užitečného vybrat.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *