Sloupek (74): Být sám sebou

 

Ahoj Frndy. Dneska vám přeju krásnej pátek. V poslední době se mi trošku ty čtvrky nedaří co? Pardon. Mimochodem, dneska je MDŽ. Přeji všem ženám jejich krásný den. Užijte si ho a oslavujte své ženství.

Ve středu jsemk dal na svůj Instagram výzvu, zda by jste mi nepomohli vybrat téma k dnešnímu sloupku. Já bych chtěl za všechny zprávy poděkovat. Přišla mi spousta vašich nápadů a názorů, takže si myslím, že budu mít z čeho čerpat i pro další moje úvahy tady ve sloupku. Vybral jsem ale nejvíce opakující se otázku a téma. Jak být sám sebou? Na tuhle otázku jsem odpovídal i v rozhovoru, který jsem poskytnul ve středu portálu BlogersRE a na který se brzy můžete těšit. A tím pádem tak trochu navážu na svojí úvahu.

Víte na tohle se docela těžko odpovídá. Ono se říká, že když se narodíme, tak jsme jako nepopsaný list papíru. Postupně, jak rosteme, dospíváme, stárneme a moudříme, tak pochytáváme různé věci. Učíme se od svých rodičů, Pocytáváme chování od svých vrstevníků ve škole. Získáváme postupem času různé názory, taky se naučíme různé zlozvyky a vším tíhle, co si bereme od našeho okolí a tím, jak se stavíme k životu si utváříme svoji osobnost.

Naše chování se také odvíjí od toho, kde zrovna jsme. Jinak se chováme ve škole. Jinak je třeba, abychom se chovali v práci, nebo třeba mezi svými přáteli. Každá tahle situace je spojená s našim určitým chováním. To ovšem neznamená, že pokud se třeba v práci chováme trošku jinak, že to nejsme my, a že vlastně nejsme sami sebou. V takových situacích se od nás přesně takové chování vyžaduje. Pro mě je ale být sám sebou trochu něco jiného. A to chvíle, kdy jsem v klidu. Uvědomuju si sám sebe, svoje vlastní myšlenky. Chvíle, kdy jsem spokojený se vším co mám, co jsem udělal, nebo kdo jsem.

Kdy tedy vlastně sami na sobě poznáme, že jsme sami sebou? Někdo si musí prožít v životě špatné věci. Několik špatných věcí, aby dokázal odhodit pomyslnou masku a nic neskrýval. Někdo se přijímá postupně, kdy si celý život uvědomuje po částech to, jaký je. Někdo potřebuje pomoct od druhého. Třeba tím, že mu to někdo řekne, nebo si něco přečte a pochopí podstatu svého vlastního já.  Podle mě je taky dobré vracet se myšlenkami i klidně do doby, kdy jsem byl nejspokojenější. Je podle mě třeba si připomínat věci na které jsem hrdý, že se mi povedli. Je třeba si připomínat hezké i špatné chvíle, které jsme prožili. Umět přijmout na sobě svoje vlatní chyby a nedostatky, ale umět se i pochválit. Přijmout sám sebe. takže pokud si na sobě uvědomím nějakou svojí chybu, nebo svůj nedostatek, tak ho přijmu. Ovšem ho nesmím přijmout tím způsobem, že nejde ten nedostatek změnit. Vždycky musíte pamatovat na to, že i když se sami přijmeme, tak na sobě pořád můžeme pracovat. Pořád se můžeme rozvíjet, pořád můžeme posouvat svoje vlastní hranice, pořád můžeme pracovat na nedostatcích a pořád se můžeme rozvíjet v lepšího člověka,. V takového jakým chceme být. Takže i když jsme teď sami se sbou spokojeni, tak to neznamená, že na sobě přestaneme pracovat. Můžu být přece ještě spokojenější.

No a když to teda vezmu úplně jinak. Taky mi dost často chodí zprávy o tom, jak jsem odvážnej oblíct si na sebe cokoliv, napatlat si na sebe klidně třpytky. Jak se nebojím cokoliv co mám na srdci, sdělit. Víte to je to být sám sebou. Umět se přijmout. Pokud se dobře cítím na veřejnosti před lidma se třpytkama na obličeji, tak si je vezmu a je mi jedno, zda mě někdo bude kritizovat. Vždycky vás zkritizují ti, kteří sami nedokáží být sami sebou. A ve skrytu duše vám to, že dokážete být takový, závidí. Takže pokud se cítíte dobře tak či onak, ale bojíte se jen proto, že si společnost žádá něco jinak, nebo že zrovna neni to jak se chcete projevit cool, tak na to nemyslete. Zapomeňte na to a určete si svoje vlastní pravidla.

Mějte se krásně Frndy. Pokud jste dnešní sloupek dočetli až do konce, tak děkuji, že jste překousli moje myšlenkové pochody a snad jsem vám třeba podal nit na kterou navážete. Díky za vaše podměty k úvahám. Mějte SE(be) rádi.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *