Sloupek (62): Festivalová politika

Nazdar Frndy. Dlouho jsem váhal, jak vás dneska oslovit, protože mám trošku možná vážnější téma, o kterém bych chtěl psát a slovo Frnda mi sem  nepasovalo. Pak jsem si ale řekl, že to nebudu měnit. Nebyl by to čtvrteční sloupek.

Pokud mě sledujete na IG, tak jste si jistě všimli, že jsem minulý víkend trávil na festivalu Hrady v Rožmberku nad Vltavou. Po dvou letech jsem se vrátil ke své staré známé partě holek a ndherně si užil víkend plný skvělé hudby. Nejvíc jsme si samozřejmě užili Vypsanou Fixu, kterou milujeme. Ale určitě za zmínku stojí i kapela Visací zámek, který to na svůj věk a na to jaké bylo horko, pořádně rozjeli. Než se vyjádřím k jednomu účinkujícímu a jeho výstupu, tak mám ještě jednu věc k smotným pořadatelům festivalu, kdy se mi strašně moc nelíbí to, že jsou stále používány jednorázové plastové kelímky a brčka.

A teď teda zase zpět k hudbě. Jediný vystupující, který mi totálně klesnul v očích je Tomáš Klus. Během jeho celého vystoupení jsme pouze slyšeli to, jak strašně je nespokojenej s politikou, jak by se lidi měli postavit. A když už se pokusil zpívat, tak to spíš připomínalo řev paviána. Jeětě ke všemu sfetovanýho. A teď se pomalu dostaneme k druhému tématu a to je politika. Já všeobecně politiku málo kdy probírám. Poslední dobou mi tak trochu připadá, že tak trochu náš národ dementní a ti co nejvíc řvou, by měli být raději zticha. Klus například hlásá, jak by měl bejt Babiš, prezident a jiní sesazení. Nechci nic říkat, ale například Klus je člověk, kterej nejvíc řve po demokracii. Váženej “zpěváku” a vy ostatní, kteří jste tak nespokojení. Prezident i Babiš byli zvoleni v demokratických volbách. Já taky s Babišem nesouhlasím, ale zvolila si ho většina v demokratických volbách. Když byl prezident vožrala Havel, nebo Klaus, tak se mi to taky nelíbilo. Bohužel vážení, to je demokracie.

Další věc kterou mám trochu na srdci je ta, jak všichni nadávají na to, jak to bylo strašný za komunistů. Jaká to byla pro nás spása, když Havla zvolili prezidentem. předem řikám, že nejsem ani politolog a ani jsem nezažil vládnoucí Komunistickou stranu. Ovšem nejsem blbej. Nechci nic říkat. Ale většina těch, kteří nejvíc nadávají na Komunisti, tak už zapomínají přiznat to, že buď byli u strany a svojí červenou knížku div nevystavovali a s pádem komunismu jí schovali a teď dělají jakoby nic a zapírají. A pak tu jsou tací, kteří za Komunistů začali podnikat. Koukněte se na firmy ve svých městech, kdy začali podnikat? V jakém roce? Aha? Ano většina těch, kteří na Komunismus nadávají, si vlastně za komustů nejvíc nahrabali. Není to trochu divný. Nehledě na to. Za Komustů bylo na důchody ještě pro naše generace a do důchodu se chodilo čím dál dřív. Taky si pojďme říct to, že za Komustů bylo pro všechny práce. A to taková, kterou jste si opravdu zvolili a na kterou jste se učili ve škole. Nehledě na to, jsme jako stát byli samostatní. A teď si pojďme říct co přišlo s nástupem kapitalismu a Havla. Co jste dokázali tim krásným “zvoněním klíčů? Havel jediný co dokázal bylo to, že vč´šechno rozprodal. Obrovské prosperující firmy skončily. neskutečný kvanta idí přišlo o práci. Odchod do důchodu je ve věku, kterého se málokdo dožijeme a když už ano, tak si stejně musíme spořit celej život na to, abychom z tý jejich almužny vyžili. A troufnout si podnikat? Sebevražda. A teď mi teda řekněte, proč mám takový tušení, že za Komunistů bylo líp. Je totiž zajímavé, že od obyčejných pracujících lidí slýchám že bylo.

A teď ještě vyjádření k padlým vojákům. Včera jsem se k tomu vyjádřil na Twitteru, Instagramu i Facebooku. Na Facebooku jsem napsal komentář k živému vysílání České televize, za který jsem byl nejprve skoro ukamenovaný, později ho ČT smazala (To je ta vaše demokracie a svoboda slova). Bravo! Komentář jsem si ale stihnul vyfotit. Pod odstavcem si ho můžete přečít a přesvědčit se o tom, že jsem pouze vyjádřil svůj názor.

Ano vážně si nemyslím, že by si zasloužili tihle žoldáci nějakou extra poctu. Ano chápu, že byli mladí. Je to určitě šok pro rodinu. Byla to ovšem jen a pouze jejich volba. Byla to volba jejich povolání. Šli tam kvůli penězům s rizikem, že můžou zemřít. Přišlo mi pár zpráv, že oni chrání lidi. Prosím vás. Každý máme v práci svojí zodpovědnost za něco. Oni za životy jiných lidí třeba. No a co? Navíc oni nebrání ani naši zemi! A další věc je ta, že do tý války, která se nás netýká, my cpeme peníze. Náš stát všechny tyhle “hrdiny” dotuje penězi daňovejch poplatníků. Jakoby nelíbí se mi to a jsem proti tomu. Ale nechci vypadat jako Klus a nebudu vás přesvědčovat o tom, že bychom se proti tomu měli postavit.

A to je asi pro dnešek z dnešního festivalovo politického sloupku všechno. Mějte se krásně. Dole ještě najdete konverzaci s mojí kamarádkou Haničkou a pár komentářů některých lidí ze sociálních sítí. Jejich jména nebudu skrývat, protože jsou všechny komentáře veřejné jak na facebooku, tak twitteru.

 

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *