Sloupek (15): Nedostatky jsou krásné

Po měsíci Honzík sedl opět k notebooku a pustil se do psaní. Je co dohánět. Omlouvám se, že jsem vás ochudil o čtvrteční sloupky. Pravda je taková, že měl Honzík plné ruce stěhování. Pravda, možná jste si od Honzíka odpočinuli, možná jste si mezitím odskočili na dovolenou, či se někteří vrátili do školních lavic. Dnes je ovšem čtvrtek a to znamená, že je tu Honzíkův pravidelný (doufejme, že stěhovat se bude Honzík zase nejdřív za tři roky) sloupek


Věřím tomu, že každý na naší planetě, se narodil s nějakým posláním. Každý má právo začlenit se do společnosti tak, jak se narodil. Bez ohledu na pohlaví, barvu pleti, národnosti, sexuální orientaci jsme všichni lidé. Všichni jsme stejní. Jsme jeden celek z masa, kostí a krve. Měli bychom být vnímáni všichni stejně i se svými nedostatky. Všichni máme právo na plnohodnotný život. Nedostatky jsou totiž nejkrásnější, co máme. Oslavujme proto naši odlišnost každý den a buďme hrdí na to, jací jsme.

 
Jsem gay. Jsem hetero, jsem bi, jsem tlustý, jsem ošklivý. Ať jsme čímkoliv a kýmkoliv, jsou to jen stupidní názvy, které nás řadí do pomyslných kolonek. Pamatujte, že jste ovšem tím, kým chcete být. To jací jste v srdci, vás dělá tím, kým opravdu jste. Na to žádné pomyslné kolonky neexistují.

 
Jelikož se v naší společnosti až přespříliš ony kolonky řeší, je velmi těžké přiznat světu, ke které máme větší náklonnost. Já jsem měl své zařazení velmi lehké. Od nějakých třinácti let jsem raději chodil s holkama na nákupy, než abych se honil s klukama za kulatou věcí. Jak že se tomu říká? Fotbal? Ne! Vždycky jsem byl kouskem své duše asi nejspíš holka. Oblékal jsem na sebe zajímavé a výstřední módní kreace. Když přišla jedna z největších popových zpěvaček dneška Lady Gaga se svými prvními hity a byla prohlášena za novou gay ikonu, věnoval jsem jí svou náklonnost. Samozřejmě jí mám dodnes. Nepoznal jsem tedy jaké to je přiznat se ke své sexualitě, neboť každý, kdo se na mě podíval, hned věděl, kam mě zařadit.

 
Co mě ovšem neskutečně ubíjelo? Hanlivé narážky na mojí adresu, často vykřikované na veřejných místech. Doma jsem často dlouhé hodiny plakal. V takových chvílích zapomenete, že máte své blízké, kteří vás milují a záleží jim na vás. Často jsem uvažoval o sebevraždě. V takových chvílích jsem pociťoval obrovskou samotu a hluboký pocit prázdna. Když propadne vaše mysl přesně takovým myšlenkám, je to ta největší chyba, kterou můžete udělat. Je nezbytné připomínat si pořád dokola, kým vlastně jsme. Čeho chceme ve svém bídném životě dosáhnout. A největší myšlenka, která mě stále naplňuje, je ta, že na každém člověku někomu záleží. Představte si, že ztratíte svého blízkého. Co uděláte? Zblázníte se. Znamená to tedy, abyste stále mysleli na své blízké. Na přátele, rodinu, jsou to nejkrásnější a nejdůležitější, co můžete mít. To jsou ti, kteří ve vás věří. A pokud si myslíte, že nikdo takový není, že není člověka, který by vás neměl rád, tak se mýlíte. Otevřete oči a hlavně svá srdce.

 
Každý jsme se narodili nějakým způsobem. Ve své podstatě jsme všichni stejní, ale přitom jsme tak odlišní svými “nedostatky”, kterých si nevážíme a neuvědomujeme si, že díky nim jsme jedineční a dělají nás odlišnými a krásnými.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *