Rozhovor: Full.of a Leckdo (Vesnický Závod)

Zdravím všechny svoje čtenáře. Před nedávnem jsem na Instagramu sdílel fotky z připravované knížky ‘Vesnický závod’ a dneska si tady na blogu můžete přečíst rozhovor s autory, který jsem konečně dal dohromady.

 

 

1. Na začátku prosím řekněte pár slov o sobě, coby o autorech knížky?

Full.of: Ahoj čtenáři! Jmenuju se Full.of a tady vedle mě sedí Leckdo. Jsme dva obyčejní kluci, co jsou už delší dobu spolu – taková studijní náplava z venkova do Prahy. Slabost pro psaní se u mě objevila už tak v 16-17, později ji ode mě chytnul Leckdo a už to jelo (smích).

Leckdo: No a jinak nás baví společné focení a cestování. Ale to psaní teď asi nejvíc.

 

2. Co vám dalo podnět k napsání nové knihy?

Leckdo: Začalo to všechno psaním delší povídkové série pro server Ostrovní povídky z prostředí vesnických kluků. Inspirací nám pro to byly návštěvy u známých na Vysočině.

Full.of: Jo, když jsme u vína zaslechli, že kluci z vesnice hledali nějaké díly pro jejich rozpadlé motorky na místním šroťáku, významně jsme se po sobě koukli. Hned nám došlo, že tohle je suprové prostředí pro suprové příběhy.

 

 

3. Stručně popište, o čem je vaše knížka?

Full.of: Román se trochu vymyká klasickým žánrům. V první řadě je založená na té povídkové sérii, která je gay erotická. Takže kniha spojuje oboje, jak otevřenou erotiku, tak kvalitní příběh. Myslím si, že v tom je dost jedinečná.

Leckdo: Příběhově kniha sleduje jedno letní dobrodružství týpků z dvou znepřátelených vesnic. Zažívají potyčky, bitvy, tajemství v místních lesích, rivalitu, zradu, ale i zamilovanost a přátelství. Ale červená knihovna to není, na to je tam moc sexu (smích).

Full.of: Prostě vzrušení je jeden z cílů knihy.

 

4. Jakou věkovou skupinu, by jste chtěli svojí knížkou oslovit?

Full.of: Kvůli té erotice je kniha určená jen pro čtenáře starší 18 let. Jinak je psaná pro všechny věkové kategorie, najdou se v tom, myslím, všichni.

Leckdo: Ale jako autoři máme samozřejmě nejblíž ke čtenářům okolo naší generace (20-30 let).

 

5. Jak dlouho jste na knížce pracovali? (od prvotního nápadu)

Leckdo: Na povídkové sérii jsme začali pracovat v roce 2013. Během publikování jednolivých dílů jsme dostávali hodně kladných reakcí čtenářů, texty se líbily také redakci serveru, takže jsme se po jejím dopsaní rozhodli to přepracovat na román. To jsme ale netušili, že je to pěkně velké sousto (smích).

Full.of: Román je něco jiného než povídky. Má mnohem větší nároky na příběh i postavy. Přepisování, dopisování a propracovávání postav nám trvalo víc jak rok. A teď makáme na korekturách, grafice, kampani na Hithitu, začínáme domlouvat tisk, distributory a další technické věci. Je toho překvapivě hodně.

 

 

6. Nevznikali mezi vámi konflikty, nebo rozdílné názory, jakožto mezi dvěma autory?

Full.of: Napsat román není procházka růžovým sadem. Není to jen o zábavě z psaní, ale také trochu o dřině a vytrvalosti. V tomhle směru byl pro mě Leckdo hrozně důležitý. Já mám totiž nápady, a když mě to chytne, tak napíšu i delší a ucházející texty, ale ta vytrvalost je trochu moje slabá stránka. A tu Leckdo má.

Leckdo: Mě na práci bavilo rozmýšlení příběhu a hlídání, aby se postavy moc literárně “nerozutekly”. A psaní s Full.ofem je samozřejmě zábava, i když se musí trochu krotit (smích). Konfliktů moc nebylo.

Full.of: Nebylo 🙂

 

7. Vaše knížka se věnuje gay tématice, nebojíte se negativních reakcí ze strany čtenářů, a kritiky?

Leckdo: Gay tématika má v literatuře svoje místo, to už dneska nemůže nikdo zpochybňovat. V tomhle směru se cítíme jistí v kramflecích.

Full.of: Něco jiného je, že musíme prošlapávat cestu tomuhle novému žánru, který tak trochu zakládáme. Kvalitní příběh a vkusná, ale otevřená erotika. To všechno dohromady. Víme, že jsou v Česku i jiní autoři, kteří jsou hodně šikovní a zkouší podobný styl, ale zatím jenom v elektronické podobě jako on-line povídky. My chceme zkusit prorazit ven do fyzického světa. Knihu vytisknout a dostat jí až na pulty knihkupců. A nezastírám, že tohle je těžké a že to místo na slunci musíme fakt vybojovat.

 

8. Závěrem řekněte, kdy se čtenáři mohou těšit na knížku a proč by si ji měli koupit? 

Full.of: Pokud se nám podaří vybrat peníze na crowdfundingu na Hithitu, knihu přispěvatelé dostanou v červnu, hezky ready na letní čtení.

Leckdo: A proč knihu chtít? No, myslíme si, že je dobrá, že je fakt v něčem nová a že otevírá v queer literatuře novou kapitolu. Podle dosavadních reakcí čtenářů by se opravdu mohla líbit.

Full.of: Ale nejde jen o tu knihu samotnou. Tím, že budeme usilovně prošlapávat cesty k uznání tohodle žánru, podpoříte nejen naše další literární snahy, ale i celý žánr sám o sobě a další autory v oboru.

 

 

Oficiální stránkyhttp://vesnicky-zavod.eu/

Kde si knížku objednathttps://www.hithit.com/cs/project/4170/vesnicky-zavod-prvni-opravdu-eroticky-gay-roman

 

Závěrem vám popřeji hezký den a klukům přeji hodně úspěchů se svou novou knížkou. Nezapomeňte tento rozhovor nasdílet, aby se dostal mezi nejvíc čtenářů. Za mě si to kluci zaslouží.

Váš Honzík 🙂

 

 

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *