Honzíkův Herbář (9): Konopí seté

 

Zdravím všechny bylinkáře a vítám vás u dnešního Herbáře. Dneska jsem se rozhodl napsat vám o rostlině, o které by vám jistě velmi dobře popovídal kdejaký mladistvý. My se ale podívme na Konopí seté z lékařského hlediska.

 

KONOPÍ SETÉ

Konopí je teplomilná rostlina, která pochází ze Střední Asie. Protože je v součastnosti v léčitelství velmi oblíbená (a myslím si že nejen tam), je dobré vědět, že si ho můžete pěstovat v zahrádce. V Česku je povoleno legálně pěstovat konopís obsahem THC do 0,3%.

Nať tiší nejrůznější bolesti, pomáhá při žaludečních problémech a lze ji využít při poruchách usínání. Konopí také tlumí napětí ve svalech, čehož se využívá při Parkinsonově chorobě a roztroušené skleróze. Semeno a výrobky z něj pomáhají při prevenci kardiovaskulárních onemocnění, chrání sliznice a pomáhají při prevmatoidní artritidě.

Konopné masti pomáhají při lupénce, bolestech kloubů i svalů, proti opruzeninám a ekzémům.

Výrobky z konopí jsou dnes dostupné v lékárnách. Pokud si pěstujeme konopí sami, můžeme vyzkoušet jeho účinky. Stačí když budete brát denně 3 lžičky nadrcených semen Semena nedrtíme ,,do zásoby” neboť rychle žluknou.

 

Doufám, že jste se v dnešním herbáři dozvěděli zase něco nového a u dalšího se budu těšit zase za týden v úterý. Mezitím si nezapomňte přečíst i jiné články z blogu.

Váš Honzík 🙂

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *