Honzíkův Herbář (11): Meduňka Lékařská

Nazdárek Bylinkáři. Jedenáctej a jeden z posledních herbářů je tady. Venku nám šajní sluníčko jak o závod že jo?. Konečně. Dneska mám pro vás připravenou bylinku meduňku.

 

MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ

Meduňka je vytrvalá bylinka, která se pěstuje na polích a v zahradách. Sbíráme její mladé vršky před rozkvětem v červnu a v červenci a poté je sušíme. Meduňka působí prospěšně nejen na nervovou soustavu a psychiku, ale léčí všechny orgány v tělepostižené vlivem stresu. Já třeba miluji čaj z meduňky a levandule před spaním. Výborně vás odprostí od stresu a dobře se vám bude spát.

Meduňka uvolňuje křečovité stažení způsobené nervovým vypětím, uklidňuje bušení srdce, dýchací a zažívací orgány. Tiší záchvaty kašle u dětí, uvolňuje křeče v žaludku a zaražené větry, pomůže při zvracení v těhotenství. čaaj z meduňky je výborný uspávací prostředek nejen pro děti a seniory.

 

Recept

Meduňka je skvělá pro uklidnění citlivých lidí. Pokud potřebujete pořádnej uklidňující driják. tak si udělejte čas z meduňky a levndule. Jedna lžička sučených lístků meduňky a lžička sušené levandule. Čaj nechte alespoň pět minut louhovat, oslaďte jej medem a pijte po malých doušcích, nejlépe večer před spaním. Docela jistě vám tento čaj nahradí tabletku na spaní a je úplně neškodný.

 

Před náma jsou poslední dva díly Herbáře. Doufám, že z toho dnešního jste si něco odnesli a za týden se budu těšit u předposledního.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *