Článek: Účinky kokosového oleje

Protože je doba, kdy se používá všechno možný co je bio a veganský a přírodní a všemožný, tak jsem se rozhodl, že vám sepíšu článek, jak lze jednu z takových věcí využít pro regeneraci svého těla. Řeč bude o kokosovém oleji, který podle mého zažívá u nás v posledních letech takový trochu boom. Nejprve bych vás chtěl ujistit, že článek není sponzorovaný. Jde jen o fotku kokosového oleje, který momentálně používám.

V tomhle článku jsem vám sepsal pár svých tipů na to, jak využívám kokosový olej na vlasy, pleť a tělo. Než se dostaneme k samotným tipům, tak vám dám radu. Pokud se rozhodnete pořídit si kokosový olej k těmto účelům, tak použijte raději nerafinovaný kokosový olej. Nerafinovaný kokosový olej obsahuje všechny přirozené zdravé složky. Samozřejmě i ten rafinovaný není na škodu. Pouze neobsahuje všechny přírodní složky.

A jak se tedy dá kokosový olej použít?

 

1. Kondicionér

Mým oblíbeným způsobem, jak použít kokosový olej, je využití na vlasy jako kondicionér. Tím že jsem si vlasy spoustu let odbarvoval, jsem si je zničil. Měl jsem vlasy vždycky krásně jemný, ale odbarvováním mi ztvrdli a nejsou moc dobře poddajné při úpravě. Kokosový olej je ale výborný právě jako kondicionér. Vlasy jsou po jeho použití ihned jemnější, lesklejší a vyživenější. Je skvělý i na roztřepené konečky vlasů

Kokosový olej na vlasy je dobré použít jako zábal. Nejlépe alespoň na dvě hodiny, nebo klidně na celou noc. Olej si rozehřejte ve dlaních, nebo klidně v mikrovlnce a aplikujte na vlasy po celé délce. Potom si vlasy ztáhněte k hlavě a zabalte. Doporučuju si vlasy zabalit do starého trička, nebo starého ručníku. Pokud se rozhodnete aplikovat olej na noc, tak se ujistěte, že je máte dobře zabalené. Po aplikaci si vlasy umyjte nejprve vodou a naposledy svým oblíbeným šamponem. Vlasy si myjte pořád dokola, dokud vám bude připadat, že jsou mastné. Většinou ale stačí tři až čtyři umytí.

 

2. Na kruhy pod očima

Ano přesně tak. Kokosový olej je výborný na použití místo krému na oční okolí. Samozřejmě vám na tohle bude stačit hodně maé množství oleje. A taky dávejte pozor na to, aby se vám olej nedostal do očí.

Kokosový olej dobře zvláčňuje kůži pod očima, potlačuje tmavé kruhy pod očima a dokonce drží vrásky na uzdě.

 

3. Vysušené rty

Pomalu, ale jistě přichází podzim a zima. S tím se odehrávají, stejně jako na jaře, v našem těle změny, které například způsobují i to, že jsme nácylnější na opary a popraskané rty. A měnící se počasí tomu také nepřidá. Pokud na tohle trpíte, tak sáhněte po kokosovém oleji, který vaše rty krásně vyživý. Navíc je jedlý, takže se nemusíte bát, když se vám dostane do pusy.

 

4. Suchá místa na těle

Kokosový olej se dá krásně využít na všechna sušší místa těla. Myslím tím třeba lokty, nebo paty. Pokud si budete pravidelně takováto místa mazat kokosovým olejem, tak jistě uvidíte krásnouzměnu, v podobě hebké pokožky. Stejně tak si můžete olej v tenké vrstvě namazat i na celé tělo.

 

5. Jako olej do koupele

Pokud máte vanu, tak vám vřele doporučím použít kokosový olej právě v koupeli. Do horké koupele přidejte zhruba jednoho, nebo dva panáky oleje. Vaše tělo totiž lépe absorbuje blahodárné účinky kokosového oleje pokud je vaše tělo teplé a vaše pokožka poddajná.

 

6. Jako krém na obličej

Tady vám poradím pouze to, že pokud trpíte na akné, tak kokosový olej na obličej nepoužívejte. Akné by se vám pouze zhoršilo. Kokosový olej na obličej použijte pouze pokud máte suchou pokožku obličeje.

 

7. Na holení

Tenhle tip na použití kokosového oleje je od mojí ségry, která začala olej používat na holení nohou. Žiletka po pokožce krásně klouže a vaše pokožka, v tomhle případě nohy, není vysušená a podrážděná.

 

A to je z tohodle článku všecno. Já doufám, že jsem vám trochu přiblížil to, jak se dá kokosový olej využít a že jste si mezi těmito tipy našli nějaký, který využijete. Mějte se krásně. Za týden se budu těšit u dalšího článku.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *