Článek: Trendy letošních Vánoc

 

Jako každý rok, tak i letos jsou dané nějaké určité trendy a směry Vánoc. Ať už se jedná o barvy Vánoc, nebo o materiál Vánočních ozdob a dekorací.

 

Letošním barevným trendem Vánoc je duha. To znamená, že jsou povoleny všechny barvy a to nejlépe použité dohromady. Myslím, že nejvíc trendy ozdobenej stromeček bude mít moje babička, která zdobí stromeček všema barvama. Až to bije do očí. Ovšem i taková svoboda barev může nadělat paseku. Vždycky se rozhlídněte po interiéru a podle toho volte barvy Vánočních ozdob. Já třeba podle trendů až tolik nejedu. Několik let používám matné ozdoby pastelových barev jedné velikosti. Ty mixuji malými lesklými ozdobami stejných barevných odstínů. Na stromeček nedávám ani řetězy, ani třásně, ale pouze bílá světýlka. Tak nějak mi tahle kombinace nejvíc do mého interiéru vždycky ladila. Taky mi ovšem dalo hodně zabrat, než jsem ozdoby podle svých představ, našel.

Jako další věc, na kterou si při volbě ozdob dejte pozor, je zvolení samotných barevných kombinací a. A nejen to. Já třeba volím ozdoby bez jiných přidaných ozdob. Myslím tím to, že některé ozdoby jsou malované, nebo různých tvarů. I na to je třeba koukat. A ač  je letos v trendech duha, tak nezapomínejte na heslo “méně je více” . Když totiž zvolíte špatně barvy, může to celou vaší představu o krásném Vánočním stromečku zničit. Pokud sáhnete po dvou nebo třech barvách, vždycky uděláte nejlépe. A to proto, že více barev, hlavně když zvolíte špatně hodící se k sobě barvy, tak působí na lidské oko chaoticky. Dvěma, až třema barvama zapůsobíte vždycky. Trend netrend.

A pokud si rádi děláte věnec na dveře a stůl, tak je vždycky dobré věnce sladit stejně se stromečkem. Vaše výzdoba pak bude působit jako perfektní celek. Co si letos můžete dovolit, je nazdobit stromek i věnec opravdu bohatě a hustě.

Další věc, na kterou je třeba dbát je zvolený materiál. Letošním materiálem je sklo a dřevo. Né všechny materiály k sobě vždy hezky ladí. Určitě jste zaregistrovali, že se v posledním roce ve velkém začala řešit existence plastu. Pokud tedy sáhnete po jiném materiálu, sklidíte obrovský úspěch snad u každého. Máte-li tedy staré skleněné ozdoby od svých rodičů nebo prarodičů, nebojte se je použít.

Co já třeba miluju, je spojení věcí starých, nových a vyrobených. Opět při správných kombinacích budete překvapeni, jak všechno perfektně ladí. Navíc vyrobené věci vám vždy navodí krásnou Vánoční atmosféru. Jak už jsem psal, tak já po trendech moc nekoukám. Spíš jen pokukuju a každý rok si hraju s novými vyrobenými dekoracemi, jejich rozmístění a celkovými detaily interiéru. A stejně tak to udělejte vy. Pokud si nejste jistí, jak se trefit správně do ozdob, barev a dekorací, tak si prostě zvolte a nakombinujte vše tak, aby se to líbilo vám.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *