Článek: tipy na Vánoční dárky – knížky

 

Včera byla druhá Adventní neděle a to je pro mě okamžik, kdy už je nevyšší čas na pokukování po dárcích. Dřív jsem byl schopnej nakupovat Vánoční dárky už v září, ale čím jsem starší, tím víc to šoupu na dál a dál. Druhý Advent je podle mě ten nejlepší čas, se do dárků pustit.

Vybírání a hlavně vymejšlení Vánočních dárků je mnohdy nadlidský úkol. V tomhle článku jsem se proto rozhodl, že vám sepíšů pár tipů na dárky. Ale rozhodl jsem se tipy vymezit pouze na knížky. Myslím si totiž, že knížka je jeden z nejlepších Vánočních dárků, ketrý můžete darovat. Teda pokud vyberete správnou knížku, pro správného člověka.

 

 

 

1. My Cooking Diary

Pokud máte trošku přehled mezi blogery, tak jistě znáte mladou a velmi úspěšnou blogerku Kačí, která před rokem vydala svoji první kuchařku. V kuchařce najdete 90 receptů, které vám poskytnou inspiraci od rána do večera na jeden měsíc. Navíc je na začátku 10 základních receptů, které se vám budou hodit pro tvorbu těch ostatních. Kniha je rozdělena na čtyři kapitoly a ve třech hlavních najdete recepty na 30 snídaní, 30 obědů a 30 večeří. Recepty v kuchařce jsou zaměřeny spíš na zdravější pokrmy, ale najdete mezi nima i recepty na klasická jídla. 

 

 

2. Nejbarevnější mexiko

 

Další tip na dárek je taky kuchařka. Tahle kuchařka vyšla před pár týdny a jako druhou v pořadí, jí vydala blogerka a cestovatelka Kamu. Nejbarevnější Mexiko se zabývá konkrétní zemí a jak název vypovídá, tak Mexikem – nejen mexickou kuchyní, ale-i kulturou a historií.

 

 

3. Já, Simon

 

 Film vypráví o mladém chlapci z malého města. Ten svému okolí tají, že je gay. Na Tumbrlu jejich střední školy ale napíše anonymně kluk, který se vyzpovídá v krátkém příběhu o tom, že je taky gay a o tom, jak je těžké žít s tím, když to musí tajit. Simon anonymnímu klukovi napíše. Ten brzy odepíše. Celou dobu si spolu píšou a Simon se do něj zamiluje. I když neví kdo to je a celou dobu se to snaží vypátrat. To, že je Simon Gay se samozřejmě nakonec dozví všichni a bude z toho pěkný poprask. Knížka je napsaná tak, jako by někdo vzal chlapcův deník a přepsal ho. Je vodná pro mladé dospívající, ale-i dospěé jedince. Pokud nevíte, zda by se knížka někomu z vašeho okolí líbila, tak je podle ní natočený film, který docela dobře zpracovaný, takže si uděláte o knížce a příběhu z knížky dobrý úsudek.

 

 

4. Bajky Barda Beedleho

 

Tahle knížka bude asi nejspíš vhodnější pro někoho, kdo miluje Harryho Pottera. Tahle knížka je s Harrym Potterem spjata a to proto, že o ní několikrát v příběhu Harryho Pottera mluví. To ovšem neznamená, že si knížku nemůžete koupit bez předchozí četby HP. Tahle knížka pohádek je vhodná i pro větší děti. Najdeme v ní několik pohádek z prostředí světa čar a kouzel. V knížce je psáno, že stejně tak, jako děti z nekouzelnických rodin znají pohádky, jako je sněhurka, nebo červená karkulka, tak děti z kouzelnických rodin, znají také svoje pohádky. A ty nejklasičtější jsou právě v této knížce.

 

 

5. Továrna na sny

 

Další skvělou knížkou, kterou jsem i já dostal dárkem, je Továrna Na Sny od další velmi úspěšné blogerky Anie Songe. Knížka je vhodná pro dospívající, ale i dopělé. Knížka popisuje jednoduché kroky ke štěstí, které nosíme sami v sobě, proložené příběhy a fejetony že života v Londýně, Thajsku a na Bali, kde Anie žila.

 

 

6. Příběhy z vesmíru

 

Novinkou na trhu je knížka od již zmíněné blogerky Anie Songe, Příběhy z vesmíru. Vraťte se s Lunou do dětských let a uvěřte tomu, že existuje svět, ve kterém se nemoci léčí v Uzdravovnici nebo u paní Květobašty. Svět, ve kterém se v dospělácích probouzí dětská radost, když to náhodou zapomenou. Podívejte se na zub záškodníkům, jako je Všechnojed, Schoval, Tvořižrout…

 

 

7. Kráva Nebeská

 

Tahle knížka je dost dobře ujetá. Elsie Bovaryová si žije celkem spokojený život. Je to šťastná kráva, tráví dny na pastvě a odpočinkem. Jednou v noci ale zničehonic zatouží po svobodě a společně se svojí nejlepší kamarádkou Mallory se rozhodne utéct z kravína. Chvilku je to fajn. Mallory flirtuje s býky, zatímco Elsie prozkoumává okolí farmářova domu. Když ale přes okno sleduje v televizi pořad o masokombinátech, dostane strach, a její dosavadní, spokojený život je rázem naruby. Zbývá jen jediné: odejít do lepšího, bezpečnějšího světa. A tak se vydají do Indie, kde jsou krávy přece posvátné!

 

 

Pocitáty

Kate Rezková, je další úspěšná blogerka, která letos vydala svojí druhou knížku, kterou doprovází její autorské malby. Pokud znáte ve svém okolí někoho, kdo má rád citáty, věřte, že tahle knížka bude tím správným dárkem

 

 

Já doufám, že se vám těhlech pár tipů na knížku hodilo a trochu inspirovalo k výběru Vánočního dárku.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *