Článek: Moje oblíbené seriály

Zdravím všechny své čtenáře. Doufám, že máte skvělěj božíčkovej den zalitej duhou a kolem sebe máte samé jednorožce.

Nedávno jsem dával v instastories příspěvek, jak se dívám na seriál čarodějky. Hned v zápětí mi přišlo pár zpráv, jak jste taky milovali tenhle skvělej seriál a taky pár zpráv ohledně toho, jaké seriály sleduji. Rozhodl jsem se tedy napsat tenhle článek, kde bych vám chtěl vypsat, nebo se alespoň pokusím vypsat svoje oblíbené seriály. Abych pravdu řekl, tak nejsem žádným extra velkým zastáncem sledování seriálů a televize vůbec. Taky miluji staré české seriály, které vám sem taky vypíšu.

 

1. Čarodějky

Tak tenhle seriál jsem vždycky miloval. Každý den, když jsem přišel ze školy jsem rychle sedal před televizi a nesměl mi uniknout žádný díl. Sledovali jsme ho vždycky společně s mamkou. Asi před dvěma týdny jsem si na něj vzpomněl a začal jsem ho po x letech znova sledovat. Mojí nejoblíbenější postavou ze seriálu byla Piper a Paige Jaká byla ta vaše?  Myslím, že není třeba více popisovat tenhle kultovní seriál, protože ho určitě zná každý. Já jsem měl dokonce doma rozvěšené plakáty a sepisoval jsem si svojí vlastní knihu stínů

 

2. Bylo nás pět

Další z mých hodně oblíbených seriálů, který jsem sledoval už jako malý. Kdo by ho neznal, tak je to seriál, který sleduje děj mladého Petra Bajzy a jeho čtyř kamarádech, kteří tropí hlouposti, průšvihy, řeší svoje dětské lásky. Paradoxem je, že mojí oblíbenou postavou není ani jeden z chlapců, ale je to postava pomocnice v rodině Petra Bajzy, Kristýna. Kristýna si v seriálu vysloužila nechvalně známou přezdívku Rampepurda Rampepurďácká. Taky mě překvapilo, že když jsem se nedávnou ptal lidí v práci na tenhle seriál, tak spousta odpověděla, že ho nezná. Taky proto jsem se rozhodl ho zařadit do tohodle seznamu.

 

3. Dvě socky

Další z mých oblíbených seriálů. Dvě socky je seriál, nebo spíš sitcom o dvou holkách z New Yorku, kdy jedna je holka (Max), která se celý život potýkala s nesnázemi a vychovala jí ulice a druhá (Caroline), která vyrůstala v bohatství a slávě. Její otec ovšem zpronevěří peníze, zavřou ho do vězení a Caroline přijde o všechen majetek, peníze a skončí se svým koněm Kaštanem na ulici. V tu chvíli se Max a Caroline setkávají. Začnou společně bydlet a pracovat. Celý seriál je vlastně o tom, jak holky přežívají z nízkého platu.

 

4. Četnické Humoresky

Myslím si, že tenhle Český seriál si zamilovali všichni napříč všemi generacemi a není třeba ho představovat. Já si pamatuji, že když jsem byl malý, tak běžel tenhle seriál v televizi a mamka mě vždycky zaháněla do postele, protože bych se prej v noci bál. Mamka nevěděla, že jsem pak potají seděl mezi dveřma pokojíčku a seriál jsem alespoň poslouchal.

 

5. Arabela

Další skvělý Český seriál, který se proslavil po celém světě. Kdo by neznal princeznu Arabelu z Říše pohádek, která se zamilovala do Petra, chlapce z říše lidí. Seriál je plný známých pohádkových postav a kouzel. Myslím si, že není snad nikoho, kdo by alespoň na chvilku nechtěl držet v ruce kouzelný prsten.

 

6. Taková normální rodinka

Já osbně miluji staré černobílé filmy a seriály. Jeden z těch oblíbených je tahle Česká, černobílá klasika, která se dočkala i novodobého filmového zpracování, které mě až tak neoslovilo.

 

7. Ranč u zelené sedmi

Myslím si, že tenhle seriál není zase až tak známý. Nicméně jde opět o Český seriál. Je to o rodině, která se rozhodne odstěhovat se z města na ranč.

 

8. On je žena

On je žena je komediální seriál, který si bere na paškál zpravodajství fiktivní komerční televize H20, rodinné vztahy, ale i vztahy sousedské. Hlavní postavou je skvělá herečka Ivana Chýlková, která je nucená se vydávat za muže, aby nepřišla o práci.

 

9. Přítelkyně z domu smutku

Hlavní postavou je v tomhle seriálu opět Ivana Chýlková. Seriál se odehrává v ženské věznici a vypráví příběh mladé spisovatelky, která i přes zákaz vydání svojí knihy, se vzepřela a svoji knihu vydala v zahraničí. Teď bych vám nerad kecal, ale mám tušení, že seriál je podle pravdy.

 

10. Zoufalé manželky

Tenhle výběr zakončím Americkým seriálem Zoufalek, který u nás ztratil na sledovanosti a mám takový dojem, že byl odvysílaný pouze jednou a né všechny řady. Každopádně si myslím, že ač byl zapomenutý, tak patří mezi oblíbené seriály spousty lidí.

Seriálů bych vám tady mohl vypsat spoutu, hlavně těch našich Českých. Zdivočelá země, My holky z městečka, Hříšní lidé města Pražského, Trapný padesátky, My všichni školou povinní, Vyprávěj, Kamarádi, Žena za pultem, Vlak dětství a naděje, F. L. Věk, Návštěvníci, cirkus Humberto.

Jo seriálů, které mám rád je spoustu. Já doufám, že jste třeba našli inspiraci, nebo jste si vzpomněli na nějaké zapomenuté seriály, které jste dlouho neviděli a hodláte si je pustit.

 

Mějte krásný den. Honzík 🙂

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *