Článek: Filmy, které musíte vidět (1.část)

To že zrovna já píšu tenhle článek je celkem paradox. A to z toho důvodu, že vlastně filmy ani tak moc nesleduju, a když jo, tak nějakej, kterej jsem viděl už nejmíň stokrát. A to z toho důvod, že nesleduju televizi, krom Vánoc a ani nesleduju nejnovější filmy běžící v kině. Asi týden se snažím přijít na to, jak je to dlouho, co jsem byl v kině a marně. Nespíš to pár let už bude. Ale i tak jsem se rozhodnul sepsat tenhle článek plnej starejch a ohranejch filmů, který i tak miluju.

 

1. Pod Toskánským Sluncem

Je to už pár let, kdy jsem viděl poprvé tenhle film. Pamatuju si ale úplně přesně na to kdy to bylo, protože je to jedna ze vzpomínek na mého dědu. Byla noc. Můj děda v noci vždycky na gauči v kuchyni poslouchal rádio a já většinou ležel na druhém gauči nebo na peci a sledoval jsem televizi. A náhodou jsem přepnul na tenhle film, kterej začínal a děda mi (jako vždy) říkal, že jestli si tam pustim zase nějakou Americkou krávovinu, kde po sobě stříleji, tak půjdu spát. No nic.

Tenhle film jsem si totálně zamiloval a to ze dvou důvodů. Kvůli Toskánsku a kvůli ději v něm. Ten je o spisovatelce, která se rozhodne odcestovat do Itálie na dovolenou a objeví tam obrovský rozpadlý dům, který si zamiluje a koupí ho. Ten se snaží celou dobu svépomocí opravit, udělat z něho krásné, romantické a útulné místo a navíc se snaží najít lásku, kterou nakonec najde ve svých nejbližších přátelích.

 

2. Černá Kniha

Jednoho dne, ještě na střední (To už snad ani pravda neni, jak je to dávno) jsme měli období, kdy jsme kvůli výstavě, kterou jsme dělali, sledovali válečný filmy. A já teda válečný filmy nesnášim. Nebaví mě, přijde mi, že jsou všechny na jedno brdo, mnohdy je nechápu. Ale tenhle mě teda (nevim proč) nadchnul.

Film vypráví o židovské dívce koncem války, která se ukrývá v okupovaném Holandsku. Rachel, jak se mladá žena jmenuje, se připojí ke hnutí odboje a dostane za úkol vydávat se za Němku. Jako Němka musí proniknout do sídla Německého kapitána, kterého má za úkol nejprve svést a poté zabít. Celý děj je tak trochu jako jedna velká ironie. Film je natočený podle pravdivých událostí.

 

3. Zítra To Roztočíme, Drahoušku

Miluju starý Český filmy. Miluju Stelu Zázvorkovou, která v tomhle filmu hraje. Myslím si, že to, že mám rád strý Český filmy, ať už barevný, nebo černobílý, je ovlivněný zase mojí babičkou a dědou. A to z toho důvoddu, že teakovýhle klasiky se u nás doma prostě sledovali pořád.

Děj filmu je úplně jednoduchý. Jde vlastně o dvě rodiny, sousedy, kteří si dělají jen samé naschvály.

 

4. Homolkovi

Další takovou klasikou, kterou miluju jsou Homolkovi. Tenhle film má tři díly. První dva jsou černobílé a ty mě baví ze všech nejvíc. Opět je to Česká klasika, ve které hraje například mladá Helena Růžičková. Děje filmů vypráví o rodině. O velmi srandovní a specifické rodině. Jistě tyhle filmy znáte, takže netřeba tuhle klasiku více popisovat.

 

5. Zloba, Královna Černé Magie

Tak tahle pohádka je pro mě úplně TOP! Už třeba jen proto, že hlavní postavu Zlobu hraje Angelina Jolie. Byl čas, kdy jsem tuhle pohádku sledoval klidně třikrát denně, každý den. Pohádka vlastně tak trochu vypráví o Zlobilce, strážkyni lesa, která se jednoho dne naštve na lidi z nedalekého království, protože jí jeden mládenec zlomí srdce. Pomstou pro království je věštba, kterou pronese nad dcerou Krále Růženkou. Pohádku o růžence jistě znáte. Tahle ovšem nekončí polibkem krásného prince.

 

6. Já, Simon

Tak tenhle film jsem si zamiloval asi před čtrnácti dny, kdy jsem ho během víkendu viděl čtyřikrát. Jo jsem blázen, ale totálně mě to uneslo. Dokonce jsem si objednal i knížku, kterou se teď hodlám číst, takže o té vám snad brzy napíšu recenzi. Film vypráví o mladém chlapci z malého města. Ten svému okolí tají, že je gay. Na Tumbrlu jejich střední školy ale napíše anonymně kluk, který se vyzpovídá v krátkém příběhu o tom, že je taky gay a o tom, jak je těžké žít s tím, když to musí tajit. Simon anonymnímu klukovi napíše. Ten brzy odepíše. Celou dobu si spolu píšou a Simon se do něj zamiluje. I když neví kdo to je a celou dobu se to snaží vypátrat. Jak se jeho oklí dozví to že je Simon gay vám ale nepovím, mrkněte na film.

 

7. Popelka

Tak teď si asi řeknete, že jsem divnej, když vám napíšu, že Popelku se Šafránkovou nesnášim. Tahle popelka je totiž mnohem starší. Je černobílá aplná písniček. Tak přesně tuhle popelku miluju. To jak pohádka skončí vám asi říkat nemusim.

 

8. Před Svatbou Ne!

Tak tenhle film miluju asi od narození. Pamatuju si jak na něj jednou v njoci koukala mamka a já jsem potají ležel mezi dveřma obýváku a na tajňačku jsem ho sledoval. Od tý doby ho miluju.

Film je o dvou ženách. Matce a dceři, které si vydělávají sňatkovými podvody. A to nemalé peníze.

 

Tak a myslím si, že bych měl tenhle článek ukončit. Doufám, že jste třeba našli ve článku inspiraci na nějaký film, který se rozhodnete taky zhlédnout. Filmů, které miluji je mnohem více, ale napíšu vám je zase někdy příště do pokračování. Mějte se krásně. 🙂

 

 

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *