Článek: Když hvězdy tančí

Když Hvězdy Tančí, je podtitul populární taneční soutěže České Televize, StarDance. Letos bych řekl, že je to opravdu výstižné, protože je to velmi silný ročník a všechny hvězdy opravdu krásně tančí.

 

V dnešním článku jsem se rozhodl vám napsat něco málo o soutěži StarDance, kterou můžete každou sobotu sledovat živě na České Televizi. StarDance u nás doma nejraději sleduje moje babička. Když si to vezmu zpětně, tak mě tahle soutěž nikdy moc nebrala. Neříkám, že jsem jí po očku nikdy nesledoval. To jsem samozřejmě sledoval, a když ne, tak jsem měl každou neděli žhavé informace o každém tanečním páru od babičky. Letošní devátá řada, mě ale přiměla každou sobotu bedlivě sledovat televizi. A to je u mě co říct, protože já televizi normálně nemám ani v zásuvce a zapínám jí jen na Velikonoce, když dávaji babičku a na Vánoce, kvůli pohádkám. A musím říct, že zatím nelituji ani jedné soboty strávené u zapnuté televize. Párkrát už se i stalo, že mi tekly slzy dojetím, dokonce se stalo, že jsem po jednom přímém přenosu doma tančil ještě celou neděli.

Především o tanečních párech bych vám chtěl v tomhle článku napsat. Nebo alespoň o pár z nich. O těch, které jsem si oblíbil a jsou mi sympatičtí. Samozřejmě tím ale nebudu tvrdit, že jsou nejlepšími páry, které v soutěži jsou. I tak si trošku ale zahraju na porotu, ač tanci moc nerozumím. Než se pustím do “hodnocení” párů, tak musím taky zmínit, že se každou sobotu taky skvěle bavím vtípky moderátora Marka Ebena, kterého jsem nikdy moc v lásce neměl. Teď myslím teda dobu svého dětství a dospívání, protože čím jsem starší, tím víc ho mám v oblibě. A to samé platí i o Tereze Kostkové, která svojí moderátořinu v této soutěži zvládá skvěle.

 

1. Daniela Šinkorová a Michal Padevět

Když v sobotu opustil soutěž tenhle taneční pár, tak  musím přiznat, že se mi do očí vehnaly slzy, stejně jako Daniele Šinkorové při prvním večeru. Určitě jsem měl jiného favorita na vyřazení, ač všichni tančí krásně. Daniela Šinkorová tančila s takovou elegancí a bylo na ní vidět, že do příprav i výkonu na parketu se snaží dát vždy vše.

 

2. Veronika Arichteva a Michal Necpál

Přiznávám, že kvůli Veronice jsem tak trošku zapnul StarDance, protože jsem byl hodně zvědavý na její výkon. I když v prvním, ještě nevyřazovacím, kole nebyl její výkon tak skvělý a věrohodný, tak mě hned u druhého tance přesvědčila, že tančit umí nádherně. Jediné z čeho jsem celkem zklamaný je hodnocení poroty, která nejen u tohodle páru hodnotí celkem nízkými body.

 

3. Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková

Téhle dvojici jsem nevěnoval z prvu tolik pozornosti. A víte co? Byla to chyba! Každý pár si v tom letošním ročníku zaslouží pozornost. A to paltí i o Jiřím Dvořákovi, protože je to skvělý tanečník a jeho mrkání na konci každého tance se jistě už zapsalo do kroniky soutěže.

 

4. Pavla Tomicová a Marek Dědík

Za mě nejlepší pár, který v soutěži je. Kdyby soutěž Pavla s Markem vykráli, tak se vůbec nebudu ničemu divit. Když jsem poprvé uviděl upoutávku na StarDance a tam Pavlu, tak jsem si neuměl představit, jak to asi bude vypadat. A myslím si, že to tak měla většina diváků. Pro mě je Pavla tím nejkrásnějším překvápkem soutěže. A i když kvůli své váze nezvládá všemožné výskoky a zvedačky, tak její tanec je svělý. Pavla Tomicová v soutěži ukazuje, že i ženská, jako je ona, může zářit.

 

Tak a to je všechno, co jsem vám chtěl v dnešním článku napsat. Závěrem ještě podotknu, že ostatní páry, si zaslouží neméně pozornosti. Můj výběr v tomhle článku je pouze o sympatiích. A pokud ještě nesledujete StarDance, tak začněte, protože v týhle řadě hvězdy opravdu tančí. Všechny odvysílané díly najdete na stránkách České Televize, odkud jsem si půjčil i všechny fotografie použité v tomto článku.

 

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *