Článek: Kabelky, které pomáhají

Je sice pondělí, ale tenhle článek vám dneska sdílím z toho důvodu, že jsem byl požádaný o pomoc svojí kamarádkou. Předem vás žádám, aby jste se vyhli nehezkým komentářům ohledně žebrání. Pouze žádám ty, kteří chtějí pomoct, nebo mají potřebu. Taky vím, že spousta lidí by mnohdy v takových věcech rádo pomohlo a nemůže, takže takové z vás zase vyzvu jen k tomu, aby jste si nechali pro sebe a pomohli třeba jen dobrým slovem, či komentářem.

A teď už pomalu k věci. Jedná se o veletrh kabelek, který pořádá Deník. Určitě se koukntěte na stránky vašeho regionálního deníku, kdy a kde se veletrh pořádá. Veletrhy se pořádají ve spoustě větších městech po celé republice. Dle mého názoru je to krásná věc, protože, když se podívám třeba na mojí mamku, nebo tetu, tak mají spoustu kabelek doma, které nenosí a klíďo píďo by je mohli darovat.

 

V tomhle článku vás ale vysloveně požádám o pomoc chlapci Lukáši Jendrůlkovi, kterému lze pomoct právě sběrem kabelek. Je to mimojiné bratranec mojí kamarádky. Odkaz na Lukášovo stránky ZDE.

 

Proč potřebuje Lukáš pomoc?

Lukáš má DMO, což je smíšená forma dětské mozkové obrny, centrální hypotonický syndrom, hluboká psychomotorická retardace, epilepsie, atypický autismus.

Lukáš se narodil ve 41 týdnu a byl zdravé miminko. Třetí den po porodu měl Lukášek zástavu dechu (Hypoxie mozku) a byl oživován. Je bohužel postižený a je odkázán na pomoc druhých.

Lukáš začal chodil na rehabilitaci Klim-Therapy, která mu hodně pomáhá. Jak po mentální stránce, tak po té poybové. Je více vnímavý, zlepšil se mu oční kontakt, má pevnější svalyna nohou, rukou i břiše. Dokonce se už zvládne posadit.

Jediným problémem jsou náklady na léčbu. Takže je neutné vybrat nějaké ty korunky na léčbu. Rodina Lukáše Vás tedy žádá o pomoc. A stačí právě pomoct sběrem kabelek, nebo i posláním jakékoliv částky na transparentní účet.

 

Jak a kam kabelky donést?

Kabelky můžete donést na všechna odběrná místa, která najdete vypsána ve svém regionálním denníku. V Ostravě na Černé Louce se potom 4.listopadu uskuteční bazar kabelek a výtěžek z prodeje půjde právě na tyto účely.

Pokud chcete ovšem pomoct přímo Lukášovi, tak kabelky vybírá právě moje kamarádka Denisa Palková, v Praze. ZDE najdete odkaz na Instagram Denisy, kde jí můžete kontaktovat.

Pro ty z vás, kteří nejsou z Prahy a přesto by rádi Lukášovi pomhli, tak zde je číslo účtu, kam lze poslat jakoukoliv vámi zvolenou částku 2100501784/2010. Za každou částku bude rodina ráda a moc všem děkuje za pomoc.

 

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *