Článek: Jak doma navodit Vánoční atmosféru

 

Bez správné Vánoční atmosféry si nedovedu představit Vánoce. Sám vím, že ne každý rok se cítím dobře Vánočně naladěný. A bez toho dobrého naladění, to nefunguje. V tomhle článku najdete pár tipů na to, jak se dostat do Vánoční pohody.

 

Svíčky a vůně

 

Já svíčky pálím celoročně a na Vánoce asi tak šestkrát víc. Jakmile vejdu domu z venku, vždycky zapaluju svíčky, které u mě pak hoří celý den, někdy i celou noc. dvě svíčky mám na parapetu, tři na stole, všude na poličkách, na stulku u televize, prostě všude, kde se dá. Předem vás ale varuju! Nikdy nepalte svíčky, pokud je nemáte pod dohledem! Se svíčkama se samozřejmě pojí i vůně. Já na Vánoce vždycky vytáhnu vanilkový olejíček do aromalampičky, kterej se rozvoní vždycky všude. Taky mi nechybí vanilkový difuzér a spousta dalších voňavých svíček. Dle mého je ale vanilka nejlepší výběr, protože se hodí i k vůni cukroví, jelikož mnohé druhy jsou vanilkou ovoněny.

 

 

Pohádky a filmy

Každý rok asi tak od listopadu nesleduju snad nic jinýho. Filmové Vánoční večery miluju. Bez takových večerů si vážně Vánoce nedovedu představit. Seznam Vánočních pohádek a filmů, jsem vám sepsal už loni v rámci Vánoc s Honzíkem. Článek se seznamem najdete TADY.

 

 

Vánoční pečení

 

Neznám nic krásnějšího (ale i pracnějšího), co dokáže víc navodit Vánoční atmošku. Pečení cukroví. Já si to teda vždycky užívám. Nejen že při pečení nemyslím na nic jiného, ale taky si pustím Vánoční koledy, zpívám si a hlavně vám pečení cukroví všechno krásně provoní.

 

 

Vánoční písně a koledy

Nikdy si nezapomínejte pouštět Vánoční písničky a koledy. Když pečete cukroví, když uklízíte, když relaxujete. Vánoční atmosféra se vám zaryje pod kůži a už se vás nepustí. Playlist, který jsem letos sestavil najdete TADY.

 

 

Dekorace

 

Kdyby jste navštívili můj byt, tak si možná řeknete, jestli nejsem blázen. Vánoce jsou totiž u mě doma cítit na každém kroku už od listopadu. Vždycky si rád hraju s detailama, které obměňuji, takže dekorace se u mě doma často mění. Také rád používám přírodní věci, jelikož se mi víc hodí do interiéru a nikdy taková přírodní a ručně vyrobená dekorace nepůsobí doma jako pěst na oko. Vánoční dekorace máte všude kolem sebe. Ve správné kombinaci s ostatními věcmi vám takové dekorace navodí vždycky krásnou vánoční domácí pohodu.

 

 

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *