Článek: ASMR

 

Vítám vás u prvního letošního článku. Docela jsem si dával na čas co? To z toho důvodu, že přemýšlím na úplně novém konceptu. Myslím jak, co a kdy psát a vydávat. Dost kecání okolo.

V tomhle článku bych se chtěl věnovat hitu ASMR, který už nějakou dobu běží ve světě. Co je tedy ASM? V Angličtině to znamená Autonomous Sensory Meridian Response.

Je to formát videí, který můžete najít na Youtube. Jedná se o to, že aktér videa sedí před mikrofonem, který je hodně citlivý na zvuky. Samotné video nená žádný koncept, nic se v něm prakticky nedozvíte. Aktér ve videu šeptá, nebo mlčí a dělá různé zvuky. Mlaská, škrábe o mikrofon, ťuká nehtama o stůl, jí, šustí, atp. Tyto zvuky působí příjemně na náš mozek. Já jsem si tento formát videí zamiloval, ač jsou tací, který ho nenávidí. Já před spaním poslouchám audioknihy, a kdyby někdo namluvil audioknihu v tomto formátu, kde bude slyšet třeba i otáčení listů a každé mlasknutí předčítajícího, tak bych se podle mě zbláznil.

Co jsem tak zjistil, tak ASMR videa spíš natáčejí holky, nebo ženy, protože mají příjemnější hlas. Samozřejmě jsou ale i vyjímky a i muži mají příjemná videa. Někdo tvrdí, že ASMR je něco jako orgasmus pro mozek. Nejlepší je tato videa poslouchat se sluchátky a v klidu. Já mám rád třeba postel, kde zavřu i oči. A ano, má to něco do sebe, ale orgasmus, nebo něco podobného tomu, jsem ještě nezažil. Jsou ovšem i taková videa, která se vám orgasmus jako takový snaží navodit. V mém případě jsem třeba narazil na video, kde ležel muž ve spodním prádle na pohovce a hladil se po těle, nebo si dráždil bradavky, vzdychal, dokonce si zajížděl do rozkroku, atp. Do toho vám šeptal hlas do mikrofonu, co právě muž na pohovce dělá. I taková videa jsou a mají neskutečně obrovský úspěch.

U nás v Čechách jsem ještě nenarazil na nikoho pořádného, ač se o to pokouší spousta (většinou menších a méně známých) youtuberů. Jediný, kdo mě momentálně zaujal, je Not So Funny Any, kterou jistě mnozí znáte, a která právě vydala své první ASMR video. NSFA má pořádný mikrofon, takže zvuky jsou krásně zachyceny, navíc má pro mě příjemný šepot. Doufám tedy, že v tom bude pokračovat a zdokonalovat se. Video máte dole pod tímto článkem. Není to úplně nejdokonalejší ASMR video, ale nejhorší také není. Pokud si ho chcete užít, nasaďte si sluchátka někde v klidu a sledujte. Určitě mi pak, nejlépe na mám Instagramu, dejte vědět, jak působí ASMR na vás. Podle mě je to trend, který se díky NSFA možná dostane i k nám do Českých končit, za což jsem rád.

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *