Článek: Vánoce podle zvěrokruhu

To, že se každému líbí jiná Vánoční výzdoba, či jinak ozdobený stromek, je naprosto normální věc. Trochu za to mohou i měsíční znamení, ve kterých jsme narozeni. Ne každý na znamení zvěrokruhu věří. Já se přiznávám, že na ně částečně věřím a často si čtu i horoskopy. Pátral jsem proto, co se líbí každému znamení na Vánoce. Co jsem vypátral se můžete dočíst v mém Vánočním horoskopu.

 

Beran

Beran miluje vše ve velkém stylu. Když vánoční stromek, tak pořádně narostlou jedličku nebo rovnou borovici až ke stropu, nazdobenou červenými a zlatými ozdobami, výraznými řetězy i zářivými světélky. Berani milují i prskavky, bez kterých by to pro ně nebyly ty pravé Vánoce.

 

Býk

Vánoce se všemi tradicemi a hlavně v pohodě! Býk Vánoce miluje. Rád podlehne vánočnímu kouzlu obklopen svou rodinou a dětmi. Stromeček nejčastěji zdobí v rustikálním stylu, vlastnoručně vyrábí ozdoby z ořechů, ze sušených plátků pomerančů i dalších přírodních materiálů. Ideální vánoční výzdoba většiny Býků se nese v tradičních červeno-zelených nebo přírodních barvách a s vůní ručně vyráběných svíček ze včelího vosku.

 

Blíženci

Většina Blíženců patří mezi milovníky umění a originality. Jejich vánoční výzdoba bývá každý rok jiná. Výběr vánočního stromku nechávají na poslední chvíli. Ozdoby na stromek volí netradiční a v netradičních barvách. Každoročně své okolí překvapí, jednou je to výzdoba v modrém ladění a druhý rok klidně v několika pestrých barvách. Důležitější je stejně spíše to, kolik přátel se u stromku a stolu sejde!

 

Rak

Pro Raky je hlavní cíl prožít Vánoce v klidu v kruhu svých nejbližších. Výběr vánočního stromku je pro ně velmi důležitý, většinou volí jedličku nebo tradiční smrček, často v květináči, aby mohli stromek na jaře vysadit zase ven. Jako vodní znamení dávají přednost modrým a zeleným barvám ozdob a dekorací, například v kombinaci s klidnou hnědou či bronzovou. Milují ozdoby starožitné a památeční, děděné z generace na generaci. A svíčky! Raci nikdy nezapomínají na světlo svíček.

 

Lev

Krásně narostlá a statná borovice… Takovou představu mají Lvi o svém ideálním vánočním stromku. Čím je strom větší, tím lépe. Vánoční dekorace volí většinou v červených a zlatých barvách, všude plno třpytu a lesku a samozřejmě i spousta světýlek. Výzdoba musí být bohatá, honosná a okázalá. Lvi milují zářivé Vánoce, kdy každý obdivuje jejich výzdobu.

 

Panna

Panny bývají perfekcionistky, a tak i jejich vánoční výzdoba musí být prostě dokonalá! Preferují umělý stromek, protože z něho nepadá jehličí na čistou podlahu. Stromek sice může být umělý, ale měl by být vysoký, ozdobený nejčastěji bílými ale klidně i modrými dekoracemi, ovšem bez přehnaného zdobení. Výzdobu Panna po Vánocích zase pečlivě uloží po popsaných krabic. Panny mívají stromek nazdobený už dlouho před Štědrým dnem, aby si mohly Vánoce v klidu vychutnat.

 

Váhy

Váhy milují tradice a vše starožitné nebo alespoň trochu retro. S láskou opečovávají rodinné poklady, ke kterým patří i sada ozdob na stromek. I ten musí být tradiční, tedy živý a nejčastěji to bývá klasický smrček. Na stromku pak památeční ozdoby doplňují malými jablíčky, andělíčky a ořechy a nikdy nesmí chybět ani svíčky. Pravé svíčky, bez kterých by to nikdy nebyly dokonalé Vánoce. Váhy milují zastřené, pudrové tóny barev a neváhají je použít i na vánoční výzdobu.

 

Štír

Jestli si některé znamení zvěrokruhu příliš nepotrpí na všechen lesk a třpyt Vánoc, pak je to určitě Štír. Velkému šílenství kolem výzdoby a zdobení stromku příliš nepropadají. Ale i tak se jim líbí vysoké jedle, krásně rostlé a elegantně a umírněně nazdobené. Dávají přednost dekoracím ve vínově červené a zlaté či měděné barvě.

 

Střelec

Střelci si na vyladěné barvy vánočních dekorací příliš nepotrpí. Mnohem větší radost jim udělají ozdoby v podobě sněhuláků, kominíčků, ptáčků, panenek či hudebních nástrojů. Jejich vánoční stromek musí být především pestrobarevný a rozmanitý, ozdobený dlouhými řetězy. Nesmí chybět ani čokoládová kolekce, kterou pak Střelci ze stromku zase pomalu likvidují. Dokonalá a střízlivá vánoční elegance Střelce nudí! Každé Vánoce si připraví i zásobu prskavek a svíček.

 

Kozoroh

Vánočním přípravám a výzdobě věnuje Kozoroh spoustu času a energie. Vánoční stromek musí být dokonale rostlý ze všech stran a jeho zdobení věnují Kozorozi náležitou pozornost. Barva vánočních ozdob na stromku většinou ladí s ostatními dekoracemi, a dokonce i se zařízením bytu. Pokud to ostatní barvy v bytě dovolí, pak volí klasické, červeno-bílé ladění. Kozoroh nikdy nesnese nahodilost a nedokonalost a za tu spoustu dřiny s vánočními přípravami a výzdobou ho potěší pořádná pochvala.

 

Vodnář

Vodnáři jsou originální bytosti každým coulem, proto nemají ani vyhraněné představy o vánoční výzdobě. Nadchne je vše, co je netradiční a prostě jiné. Stromek může být umělý, borovice nebo jedle, ale důležitá je zajímavá a pro ostatní možná až překvapivá výzdoba. Vodnáři si klidně ozdobí stromek růžovými nebo tyrkysovými ozdobami, dokonce i překvapivých a netradičních tvarů. Na stromku Vodnáře tak najdete autíčka i skleněné motorky nebo růžové pelikány. A čím více blikajících barevných světýlek, tím lépe!

 

Ryby

Ryby milují vše magické a mystické. A přesně takovou chtějí mít i atmosféru Vánoc včetně výzdoby. Dávají přednost živému vysokému stromku, který zdobí do zelených, tyrkysových i zlatých barev a halí jej do jemných řetězů. Pokud mezi ozdobami objeví zlatou rybku, budou spokojené. Po celé Vánoce pak Ryby zapalují vonné svíčky.

 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *