Článek: Netflix – seriály, které musíš vidět #1

Asi nevím o někom, kdo by neznal oblíbenou platformu Netflix a hlavně nikoho, kdo by nemiloval seriály z Netflixu. I když HBO je s pár seriály velkým konkurentem. Dneska jsem si pro vás připravil článek se seznamem pár seriálů, které jsem s oblibou sledoval, či sleduji jejich už několikátou řadu.

 

1. Sex Education (Sexuální výchova)

Je britský komediální a dramatický webový televizní seriál, který si jistě zamilujete. První řada seriálu sleduje dospívajícího středoškolského outsidera Otise Milburna, který se příliš nezajímá o sex, přestože je jeho matka sexuální terapeutkou. Jednoho dne se mu ale náhodou podaří poradit školnímu tyranovi, který se mu svěří se svými sexuálními neúspěchy. Otis nakonec po naléhání své spolužačky Maeve, do níž je tajně zamilovaný, rozjede tajnou placenou poradnu. Zde studentům radí, jak vyřešit sexuální problémy, a v této oblasti je také vzdělává.

 

2. Lucifer

Na to že nijak zvlášť nemám rád kriminálky, tak tuhle miluju. Lucifer je americký kriminální fantastický televizní seriál, natočený na motivy stejnojmenného komiksu. Hlavní postavou seriálu je Lucifer Morningstar, který opustil svoji pozici pána pekel a vydal se užívat si rozmařilého života v Los Angeles. Zde s pomocí démonky Mazikeen vede noční klub Lux. Poté, co zachrání život jedné malé celebritě, zjistí, že pomáhání lidem mu přináší uspokojení. Začne proto působit jako poradce u losangeleské policie, kde pomáhá detektivovi Chloe Deckerové při vyšetřování vražd. Svůj pravý původ ani schopnosti neskrývá, ale jeho okolí to bere jen za jeho osobitý styl. Své schopnosti používá k trestání a zastrašování těch, kteří si to zaslouží. Do L.A. dorazí i Luciferův nejstarší bratr, anděl Amenadiel, se kterým nemá jednoduchý vztah. P.S.: Bonusem jsou sexy herci.

 

3. Ratched

Ratched je americký psychologický thriller, který vysílá televizní seriál o stejnojmenné postavě z románu Kena Keseyho z roku 1962 Přelet nad kukaččím hnízdem. V prequelu tohoto románu hraje hlavní roli moje oblíbená Sarah Paulson. Ratched je napínavý dramatický seriál, který vypráví příběh o původu zdravotní sestry Mildred Ratchedové. V roce 1947 přijíždí Mildred do severní Kalifornie hledat zaměstnání v přední psychiatrické léčebně, kde v lidské mysli začaly nové a znepokojivé experimenty. Na tajné misi se Mildred prezentuje jako dokonalý obraz toho, čím by měla být oddaná zdravotní sestra. Mildred popírá rostoucí temnotu, která již dlouho doutnala uvnitř a odhalovala, že skutečná příšery jsou stvořeny, nikoli narozeny.

 

4. Orange Is The New Black

Tenhle seriál byl velkým hitem a je dost pravděpodobné, že ho máte už dávno zhlédnutý, stejně jako já. Za zmínku ovšem stojí. Seriál je založený na knize od Piper Kermanové, kde popisuje své zážitky ze ženské věznice. Seriál sleduje život Piper Chapman, bisexuální ženy žijící v New Yorku, která byla odsouzena na patnáct měsíců do ženského federálního vězení za transport peněz za drogy k její bývalé přítelkyni Alex Vause, která je mezinárodním prodejcem drog. Ve vězení se s Alex opět setkává a společně se musí vypořádat s jejich vztahem a zároveň i s celým prostředím ženské věznice v Litchfieldu.

 

5. The Haunting of Hill House

Je Americký hororový seriál. V létě roku 1992 se Hugh a Olivia Crain a jejich děti – Steven, Shirley, Theodora, Luke a Eleanor (Nell) přestěhovali do Hill House, aby zámek zrekonstruovali, aby jej prodali a postavili si vlastní dům, navržený Olivií . Kvůli neočekávaným opravám však musí zůstat déle a začínají pociťovat rostoucí paranormální jevy, které vedou k tragické ztrátě a útěku rodiny z domu. O dvacet šest let později se sourozenci Crain a jejich odcizený otec znovu sešli po tragédii a jsou nuceni čelit tomu, jak jejich čas v Hill House ovlivnil každého z nich.

 

6. The Haunting of Bly Manor

Volným „pokračováním“ Hill Housu je Záhadné sídlo Bly. Příběh vypráví o mladé vychovatelce, kterou si najal muž, aby se postarala o svou neteř a synovce v rodinném venkovském domě poté, co se dostali do jeho péče. Když dorazila na panství Bly, začala vidět zjevení, která pronásledují areál.

 

Doufám, že vás článek zaujal a našli jste nějakou inspiraci. Pokud ano, nezapomeňte ho sdílet mezi své přátele na sociální sítě.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *