Článek: Moje oblíbené horory

Protože je období Halloweenu a dušiček, tak je třeba navodit tu správnou atmosféru. A to třeba pomocí hororů. Já osobně horory miluju. Od těch béčkových po ty pořádně propracované. A že jich opravdu je hodně a je z čeho vybírat. Aby jste měli výběr lehčí, tak jsem vám některé z mých oblíbenců vypsal do článku.

 

1. V zajetí démonů

Za mě jedna z nejpovedenějších filmových sérií. Nejen v zajetí démonů, ale všechny navazující filmy, jako například Annabelle, Sestra, La Llorona, či Insidious, jsou jedny z těch nejlepších, na které mohu koukat pořád. Navíc je to filmová série, která je natočena podle skutečných událostí. O to víc strachu vám to nažene při sledování do žíly.

 

2. Pach krve

Přesně jeden z těch béčkových, ale přesto vyvedených snímků. Pach krve má také hned několik dílů. Myslím, že nějakých šest dílů. Dá se říct, že jsou všechny na jedno brdo. Partička lidí se ocitne uprostřed Amerického pralesa, kde je postupně vraždí parta znetvořených kanibalů. Takže pokud máte rádi stříkající krev, je to něco pro vás. A i když se děj film od filmu, takřka opakuje, stejně to miluju.

 

3. Saw

Zahrajeme si takovou hru. Kdo by tohle nemiloval. Mimochodem celou tuhle sérii natočil stejný režisér, jako V zajetí démonů. Proto si můžete všimnout perfektní propracovanosti a skvělé návaznosti dějů film od filmu. Pokud máte rádi adrenalin, krev a strach, tak tahle série vám to zaručeně splní.

 

4. Tiché místo

U tohoto filmu se nejedná vysloveně o horor. Ale strach o rodinu, která musí žít v absolutní tichosti, možná mít budete. Za mě je to jeden z nejpovedenějších filmů na podobné téma za posledních pár let.

 

5.Kruh

Legendární kruh jistě nemohu opomenout. Nejslavnější horor, který každý zná nazpaměť a každý ví, co se stane, když se podíváte na kazetu. Sedm dní. Trojdílná série, se na Halloween hodí. I když za mě vyhrávají první dva díly.

 

6. The boy

Slečna ucházející se o místo vychovatelky si myslí, že se jede na venkovské sídlo, jedné bohaté rodiny, starat o malého chlapce. Když přijede, zjistí, že se má starat „pouze“ o keramickou panenku. Vychovatelka si nejdříve myslí, že je to vtip a přesto práci vezme. Pak se jí ale začnou dít velmi podivné věci a myslí si, že panenka je opravdu živá. Rozuzlení filmu vás ale, stejně jako ošetřovatelku, vyvede z omylu a zjistíte, že panenka je pouze panenkou.

 

7.Očista

Od zaznění sirén, po dobu 12 hodin, je v Americe legální jakýkoliv zločin, včetně vraždy. A myslím, že to bohatě stačí, aby jste si představili, jak film bude vypadat. Očista má 4 díly. a stojí za podívanou. Já osobně jí miluju.

 

8. Uteč

Film pojednává o rasové nesnášenlivosti v jednadvacátém století. Kdy rodina bělochů, uvádí černé do hypnózy a pak je prodává, jako otroky zámožným lidem.

 

9. Sirotčinec

Mrtvé děti si chtějí hrát. Sirotčinec není až tak klasický horor, Jako spíš film o hledání matky se skvělou někdy až mrazivou atmosférou. Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství.

 

10. Sirotek

Sirotek opět nepatří mezi klasické horory. Film vypráví příběh rodiny, která si adoptuje třetí dítě. A to holčičku. Ta ovšem není holčičkou, protože trpí růstovou poruchou. Mladá žena je ve skutečnosti hledanou vražedkyní, která adoptivní rodině bude dělat nehezké věci.

 

A to je z mého hororového výběru všechno. Hororů, které bych vám mohl doporučit je ještě opravdu spousta, ale možná si to nechám na příští Halloween do dalšího článku. Já doufám, že se vám tenhle výběr bude líbit a že jsem předal alespoň trochu nějakou hrůzostrašnou halloweenskou isnpiraci.

 

 

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *