Článek: Nejkrásnější Adventní trhy

Asi každý z nás miluje Adventní trhy. Vůni skořice a punče, všude hrající Vánoční koledy, smějící se hloučky přátel a rodin, světýlka, Vánoční stromy, atmosféra. Má to něco do sebe. Kde ale nejdete ty nejhezčí? Samozřejmě jsou krásné všechny a hlavně ty, které jsou blízko vašeho bydliště. Takže se v tomto článku podíváme na Adventní trhy do všech koutů naší republiky.

 

České Budějovice 29.11 – 24.12.

Kde jinde bych měl začít, než ve svém milovaném rodném městě, které miluji. Trhy v jihočeské metropoli se konají na Náměstí Přemysla Otakara druhého. Dominantou Českobudějovických trhů je jistě ledová plocha uprostřed náměstí, kde si můžete zabruslit.. Více informací o celém programu najdete ZDE.

 

Praha 30.11 – 30.12.

Adventní šílenství v naše Hlavním městě vám asi nemusím více představovat. Trhů po celé Praze najdete hned několik. Pro turisty jsou jistě nejzajímavější ty na Staroměstském, nebo Václavském náměstí. Když jsem ovšem bydlel ještě v Praze, tak jsem si zamiloval trhy na náměstí Míru.

 

Plzeň 23.11 – 23.12.

Další nádherné trhy lze navštívit v Plzni, které se konají na náměstí republiky. Trhy nabízejí nejen to co ostatní trhy, ale můžete se podívat i na ukázky tradičních lidových tradic a řemesel, zaměřené na Vánoční tématiku.

 

Olomouc 23.11 – 24.12.

Olomoucké Adventní trhy mívají často jedno privilegium. A to takové, že bývají ty nejdražší, ale také jedny z těch velkolepějších. Bohatý program trhů v Olomouci najdete ZDE.

 

Ostrava 29.11 – 23.12

I Ostrava se může pochlubit velkými Vánočními trhy, jejichž dominantou, stejně jako v Českých Budějovicích, je ledové kluziště.

 

Brno 29.11 – 23.12. (5.1.2020)

Na poslední trhy se podíváme do Brna, které jsou opravdu krásné a velkolepé.

 

Z dnešního článku je to vše. Já doufám, že pro vás byl článek přínosný a že se ještě stihnete na některý z Adventních trhů vypravit a podívat a nasát krásnou Vánoční atmosféru. Na další článek se můžete těšit zase zítra.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *