Návod: Jak vytvořit Vánoční atmosféru

Vánoce se kvapem blíží a je ještě spousta z vás, kteří nejsou pořádně naladěni. Že mám pravdu? To že jsou Vánoce pouze komerční svátky s honbou za dárky už víme dávno. Jak si ale doma navodit atmosféru, která nás bude těšit a alespoň na chvilku na všechen ten shon zapomeneme, si povíme v dnešním článku.

 

1. Pečení cukroví

Vánoční atmosféru lze navodit spousty způsoby. Jeden z nich je třeba pečení cukroví. Zapomeňte na předhánění se se sousedkou, kolik toho budete mít napečeno. Udělejte si radost tím, že si cukroví upečete a pak ho všechno sníte. Taky si to doma krásně Vánočně provoníte. A pokud nejste zrovna pečící typ, tak koukněte třeba na moje recepty. Není totiž nic jednoduššího, než pečení cukroví, Tak to zkuste.

2. Svíčky

Není snad nic efektivnějšího, než všude po bytě rozmístit svíčky. A je jedno jaké. Já vždycky jednu čajovou svíčku aranžuji i na záchod, i když jí zrovna tam nezapaluji. I na záchodě, ale udělá svoje kouzlo. Vyhoďte z poliček, skříněk a všech opuštěných koutů bytu nepotřebné a zaprášené zbytečnosti a vyměňte je za svíčky.

3. Chvojí a jmelí

Na živ dekorace si spousta lidí nepotrpí, chápu. Živé dekorace většinou dělají nepořádek. To samé platí o živém stromečku. Ale chcete něco říct? Vánoce jsou jen jednou do roka a netrvají dlouho. Ten malý nepořádek se dá vydržet. Navíc živé smrkové větvičky ve váze, zavěšené v okně s trochou dekorace, nebo přetvořené v krásný věnec nádherně voní a dotvářejí krásnou Vánoční atmosféru.

4. Světýlka

Abych pravdu řekl, tak ke světýlkům jsem trochu skeptický. Nemám je rád v oknech. Řekl bych, že si světýlka v oknech oblíbili Češi ve velkém. Vánoce jsou svátky míru a blikající světýlka všemi barvami, jako na diskotéce, ve mě moc klid nebudí. Zkuste světýlka umístit do tmavých míst a rohů svého bytu. Já je třeba rád umisťuji na skříň, kde nejsou vidět, ale když je každý večer rozsvítím, tak krásně ozáří prostor. Světýlka můžete také vložit do nějaké skleněné nádoby, kterou postavíte třeba do tmavého rohu za gauč.

5. Vůně

O tom, jak provonět byt Vánocemi jsem už psal. Článek si můžete připomenout TADY. 

Tak a to je z dnešního článku všechno. Jistě vás napadne ještě spousta věcí, jak si doma navodit krásnou Vánoční atmosféru. Teď už na sebe stačí obléci třeba nějaký Vánoční svetr, obout vánoční papuče, uvařit si čaj, nebo punč a kochat se.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *