Článek: Podcasty, které stojí za to slyšet

Někdy loni jsem vám sepisoval článek o audioknihách a rozhlasových hrách, které rád poslouchám a hlavně u kterých denně usínám. Tento článek bych rád ale věnoval podcastům, se kterými se v poslední době roztrhl pytel a je celkem obtížné se v nich zorientovat. A protože jsem tedy velký fanoušek mluveného slova, tak jsem vám v tomhle článku vypsal podcasty, které jsou pro mě zajímavé. Které momentálně často poslouchám, a které by mohli bavit i vás.

 

1. Radiotéka

Než se pustím do představování samotných podcastů, tak musím zmínit mojí oblíbenou aplikaci do mobilu. Aplikace Radiotéka je aplikace, provozovaná Českým Rozhlasem. A já jsem si jí zamiloval proto, že v ní najdu nejen audioknihy, ale taky spousta skvělých pořadů Českého Rozhlasu. A taky podcasty. Pokud nejste fanouškem žádného podcastu, nebo nevíte, kde je hledat a kde je poslouchat, tak s Radiotékou si jistě vystačíte. Radiotéka není samozřejmě jen aplikace, ale má i svoje webovky. Odkaz na ně TADY.

 

2. Dolů / Nahoru (Janka Chudlíková)

Můj neoblíbenější podcast! Tenhle podcast je jeden z těch podcastů, ve kterých se dozvíte zajímavé věci o zajímavých lidech. Už samotná Janka, která podcast natáčí je zajímavá a sleduji nejen její podcasty. Janka je totiž lektorka, koučka a mentorka. Její motivační videa a livestreamy jsou skvělé a opravdu plno věcí jsem se o sobě, díky Jance, dozvěděl. Podcast Dolů/Nahoru najdete na youtube. Odkaz na jeden z dílů TADY.

 

3. David Vaníček: Slyšíme se?

Další ze zajímavých podcastů, které vás přimějí přemýšlet, je od Davida Vaníčka. Davida si mnozí možná pamatují jako redaktora z televize Nova. Dnes Davida znáte možná jako influencera a youtubera. David se svým manželem Michalem vychovává dvojčata a svůj život sdílejí veřejně jako Dva Tátové. David se ve svém podcastu zaměřuje na (dle mého názoru) skvělá témata, která bych řekl, jsou v naší české společnosti, takovým věčným tabu. A jelikož je David bývalým reportérem, tak se i skvěle poslouchá, protože jako jeden z mála umí mluvit. Odkaz na Davidovo podcaty TADY.

 

 

4. Se ségrou (A cup of style)

Myslím si, že mezi mladší generací není snad nikdo, kdo by holky z Capu neznal. Lucka s Nicole se nedávno pustili do natáčení podcastů a já jsem za to jedině rád. Za tu dobu co holky sleduju, je mi jasný, že dokážou podcast pozvednout na vyšší úroveň. Zatím jim vyšel teprve třetí, ale je mi jasný, že se můžeme těšit na zajímavá témata. Navíc holky z Capu jsou taky jedni z mála, které umějí dobře mluvit a tudíž se dobře poslouchají. Jejich podcasty najdete třeba na jejich blogu. Odkaz k jednomu z dílů TADY.

 

5. Cukrfree podcast

A jako poslední z mých oblíbených podcastů je od Janiny z Cukrfree. Jana je foodblogerka, která vaří a peče, jak napovídá název, bez cukru. Co mě u Jany ale nadchlo víc než její recepty jsou podcasty. Ač jsou někdy dlouhé, tak jsou podle mého názoru dost zajímavé. A zajímavé díky hostům, které si Jana do podcastů zve. Podcasty najdete i na jejím youtube kanálu. Odkaz na jeden z mých oblíbených TADY.

 

Já doufám, že se vám tenhle článek líbil a že jste třeba objevili něco, nebo někoho nového. Určitě mi dejte zpětnou vazbu u mě na Instagramu. Napište mi třeba jaké podcasty posloucháte vy. Rád se nechám inspirovat taky. A třeba někdy s odstupem času sepíšu, na tohle téma, další článek. Mějte se krásně.

 

 

 

 

 

Sdílej