Článek: Péče o pleť a vousy

Mezi blogerama je takovej trend, vypisovat články o tom, jak pečují o svojí pleť. Když jsem tak všechny ty články pročítal, tak jsem narazil na jeden zásadní problém. A to hlavně ten, že ukazují, nebo doporučují kosmetiku, která je u nás celkem nedostupná (myslím tím, že není k dostání v klasický drogérce), nebo je to kosmetika, která je předražená. Protože chci tenhle článek spíš věnovat klukům a chlapům, tak si myslím, že ač je doba, kdy o sebe muži dbají a pečují, tak sáhnou raději po co nejdostupnější kosmetice. A pokud se jedná o normálního chlapa, kterej netráví v koupelně hodiny, tak i po co nejmenším množství produktů. A na takový se chci zaměřit.

Já sám jsem měl období, kdy jsem v koupelně trávil času hodně a na obličej si patlal kde co. Neříkám, že to nedělám občas i dneska, ale čím jsem starší, tím míň mě baví stát před zrcadlem. Né že bych o sebe nedbal, ale našel jsem si takové produkty, které prostě stačí na všechnu tu parádu.

Jelikož jsem kuřák a taky velkej konzument kafe, tak moje pleť o to víc trpí. Sepsal jsem tedy pro začátek pár bodů, aby vaše pleť co nejmíň trpěla. Dál jsem vám pak vypsal a vyfotil ty nejobyčejnější produkty na pleť, kdy a jak je používám.

 

1. Oplachování obličeje

Každé ráno, když si oplachujete pleť, tak použijte vlažnou vodu. Většina lidí používá studenou, což je to nejhorší, co může udělat. Pleť je po noci klidná a odpočatá a pokud jí opláchnete ledovou vodou, tak se vlastně lekne. Tohle leknutí vám pak pleť oplatí nepříjemnými pupínky

2. Sušení pleti

Další takovou chybou, které se většina dopouští je ta, že po opláchnutí obličeje si pleť otřou do ručníku. Samozřejmě kam jinam. Jde o to, jakým stylem si pleť otřete. Určitě myslete na to, aby jste pleť ručníkem nedrhli, ale pouze lehce poťupkali. Udělějte něco v tom smyslu, jako by jste dělali do ručníku obtisk obličeje. A to bohatě stačí. Pleť můžete nechat i lehce vlhkou. Jednak se pleť hezky napije a taky bude svěží a za chvilku uschne.

3. Mazání pleti

Pokud si na plet budete mazat jakýkoliv krém, tak pamatujte na to, že i na tohle je pleť náchylná. A teď mám na mysli to jakou silou krém nanášíte. Hlavně okolo očí, kde je kůže tenká a má tendenci se natahovat. Takže například kolem očí se pokuste co nejméně kůži napínat. Krém spíš nanášejte tak, že ho budete ťupkat do pokožky. Zamezíte tím tvorbě vrásek a taky kruhům pod očima. To mi věřte.

 

Collalloc

Kdo mě sleduje na Instagramu, tak ví, že s Collallocem dlouho spolupracuju a na tenhle produkt jsem přišel díky bártrové spolupráci. Pro ty, co teda neví, k čemu Collalloc slouží, tak ve zkratce vysvětlím. Jedná se tedy o stoprocentní kolagen z mořských řas. Kolagen je takovou základní složkou v těle, která nám přibývajícím věkem v těle ubývá. Kolagen je dobrý na vlasy, nehty, klouby a taky na pleť. Je třeba ho užívat dlouhodobě, protože výsledky se dostaví až po nějaké době. Ať už se rozhodnete pro Collalloc, nebo pro jiný kolagen, tak věřte, že uděláte fakt dobře. Mě nejvíc pomohl na pleť, která fakt nemá jedinej pupínek a je krásně vypnutá, bez kruhů pod očima.

 

Indulona

Tenhle nesmrtelnej krém používali už naše babičky a já ho můžu jen doporučit. Každej večer, asi tak hodinu před tím, než jdu spát, si máznu opravdu lehce ruce a obličej modrou Indulonou. A něco vám řeknu. Moje babička jí používá už nekonečno let. Nic jinýho si na obličej snad nikdy nepatlala. A víte co? Určitě by jste jí nehádali, že je jí přes šedesát a je prababička.

 

Indulona pro muže

U Indulony ještě zůstanu. Není to tak dávno, co jsem si totiž oblíbil tuhle, vysloveně pro chlapáky. A tu si můžete namazat kamkoliv a kdykoliv. Já si jí mažu kdykoliv přes den, když mám pocit, že mám suchou pleť, nebo když mám jít někam ven. Používám jí jak na ruce, tak na obličej. Někdy ho použiju i místo oleje (viz níže) po holení. A pokud se řadíte mezi chlapi, kterým stačí jeden krém, tak vám doporučuju tenhle všema deseti.

 

Vousy

Teď se teda trochu rozepíšu o vousech. Protože pánové. Vousy a holení, je to nejvíc drastický, co naší pokožku zatěžuje. Já se teda musím přiznat, že jsem se žiletkou oholil jen jednou v životě. Za prvý proto, že pak vypadám jak idiot. A za druhý, že mi pak po obličeji vyskáčou pupínky, který spousta chlapů jistě zná. Já se od tý doby, kdy mi huba zarostla vousama, holím obyčejným strojkem na vlasy. Mám tu výhodu, že mi totiž sluší strniště. Každopádně vy co používáte žiletky, tak určitě taky používáte vody po holení. S těma vám neporadím. Co vám ale doporučím, je tenhle pečující olej na vousy. Ten se právě hodí pro třídenní strniště i několikaletý plnovous. A je to nejvíc top produkt! I když se holím strojkem na vlasy, tak mi občas sem tam nějakej ten pupínek vyleze. Tenhle olej mi ale pleť i vousy zjemní. A taky perfektně a chlapácky voní.

 

Tak a to je z celýho skincare článku všechno. Podle mě není zapotřebí drahých produktů, když si opravdu najdete takové, které vám vyhovují. A myslím si, že tyhle, který jsem tu vypsal jsou takový ty základní, který stačí opravdu každýmu chlapovi, kterýmu třeba moc péče o pleť nic neřiká, nebo ho právě nebaví stát před zrcadlem několim hodin. A navíc jsou to produkty, který jsou cenově ty nejdostupnější a najdete je v každý drogerii.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *