Sloupek (7): Jak být šťastným

Dlouho už přemýšlím nad tím, co mě dělá šťastným. Dlouho jsem na to nepřicházel. A nedávno jsem na to přišel.

Je to už nějaký ten pátek, co jsem si řekl, že se cítím opravdu šťastně. Dlouho jsem se utápěl v rozpadajícím se vztahu a potom v ošklivém rozchodu a porozchodové bolesti. Když neřeším zrovna vztahy, a tím myslím i ty s rodinou, řeším třeba finance, nebo práci, nebo sám sebe. My lidé si pořád na něco stěžujeme. Dokážeme být vůbec šťastní?

Dnešní doba je zvláštní a ještě zvláštnější jsme my lidé, co v této době žijeme a vlastně si ji tak trochu utváříme. Víte nechci tady řešit to, jak jsme (my lidé) na sebe zlý. Jsme povrchní, sobečtí, nafoukaní a arogantní. Jdeme si za svým doslova přes mrtvoly. Mezilidské vztahy jsou u nás na bodu mrazu a když už nějaké udržujeme, je to stejně přetvářka. Dnes to chci brát z té opačné strany. Tohle špatné na nás totiž útočí ze všech stran. A my tomu lehko podlehneme. Nevím proč, ale lidé si hezkých věcí nevšímají. Rádi se obklopujeme tím špatným. Špatnými lidmi, špatnými věcmi, přitahujeme na sebe i špatné a nepříjemné situace. Vidíte? Zase to rozebírám z té špatné strany!

Dlouho jsem tedy přemýšlel nad tím, jestli je něco, co mě naplňuje občas štěstím. Jestli jsem já sám šťastný. Dlouho jsem nebyl. To je pravda, ale mohu si za to sám. A mohou si za to všichni lidé sami. Jak jsem říkal, rádi se obklopujeme tím špatným. Zjistil jsem že jsem šťastný. Byl jsem šťastný v momentě, když jsem trávil den se svojí kamarádkou Hankou. Jsem šťastný, když pokecám v práci se svojí kolegyní Janou, se kterou si rozumíme. Když mi babička zavolá, jak se mám. Jsem šťastný, když vidím venku v parku šťastnou rodinku na procházce. Když vidím usmívající se lidi. Směju se potom taky. Věřte, že pokud začnete na svět koukat trochu jiným pohledem. Pohledem, kdy budete chtít spatřit šťastné věci, tak je opravdu spatříte. A potom k vám budou chodit sami. Začnou se k vám sami ukazovat. Budete víc v klidu a pohodě a věře že i lidé ve vašem okolí. Jako by jste je přitahovali, budou víc a v pohodě. Já jsem takhle začal tento svět sledovat. A věřte, nebo ne, není zas až tak zkažený, jak ho vnímáme. Opravdu to pozitivní přichází. Já se cítím víc pozitivně. Zvládám více věcí, které jsem vždy chtěl zvládnout, ale neměl jsem na ně prostě sílu. Vlastně mohu říct, že jsem šťastný. Možná ještě ne, tak jak bych chtěl a jak bych si snad i zasloužil, ale přichází to. Jen musíte vy sami chtít. Buďte pozitivní a pozitivum se vám vrátí. Jak to vyšlete, tak to přijde na zpět. Opravdu to funguje.

Jak už jsem říkal, tak dnešní doba je opravdu divná. A my jsme ti divní, kteří si jí tvoříme. Jsem zaměstnaní věcmi, který jsou nepodstatný. Jsme sami k sobě i k ostatním moc kritičtí a klademe si velké nároky, které bez štěstí nemůžeme nikdy zvládnout. Protože být šťastný, znamená, cítit se v pohodě. A dnešní doba nám to moc nechce ukázat, jak se cítit v pohodě.

Takže jak zní odpověď na otázku? Jak být šťastným? Najděte štěstí sami v sobě, radujte se z maličkostí a nezapomeňte ho i rozdávat. Stačí se usmívat a být v pohodě. A věřte, že štěstí k vám přijde. Jak to pošlete, tak se to vrátí.

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *